به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی پارسیان، دکتر سید علی اصغر علامه ،مدیرعامل این منطقه به مناسبت آغاز دهه فجر انقلاب اسلامی پیامی را به شرح زیر صادر کرد:

بسم الله الرحمن الرحیم

انقلاب ما انفجار نور بود

پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی که، چون نگینی درخشان در تاریخ معاصر ایران می‌درخشد، نماد غلبه اراده پولادین ملتی است که با دست‌های خالی و عزمی راسخ، درمقابل استکبار شرق و غرب مردانه ایستاد تا ضمن ترنم سرود رهایی انسان از بند طاغوت، برگ زرین دیگری را بر صفحه تاریخ این سرزمین نقش زند و قلب مردم ایران را مالامال از عشق،محبت و صفا کند.

انقلاب سال ١٣۵٧، طلوع عصری زرین در سرگذشت مردمانی ست که باور کردند پیشرفت و سعادت جز با رهایی از بند استبداد، میسر نیست. مسیری که متولد شد و با درایت بنیانگذار و رهبر عظیم الشانش انفجار نور لقب گرفت تا جهانیان بدانند که ظلمت هرگز پایدار نخواهد ماند، به خصوص در سرزمینی که مردمانش قلب‌هایی به زیبایی و روشنی الماس دارند.

در طلیعه چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و با الطاف خفیه الهی و رهبری داهیانه مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، تمام نقشه ها و اقدامات بدخواهان و مخالفان عزت و اقتدار ایران اسلامی یکی پس از دیگری نقش بر آب شده و کشتی انقلاب با پشت سر گذاشتن فراز و نشیب ها همچنان با اقتدار روزافزون در مسیر شکوفایی و توسعه کشور عزیزمان در حرکت است. اگر چه برکات و دستاوردهای انقلاب در حوزه های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، خودکفایی و خود اتکایی بسیار است، اما فراهم شدن بستر لازم برای توسعه کامل صنایع ایران حلاوتی دیگر دارد و اینک وظیفه ماست تا با تجربه ای که از سالها تحریم ناجوانمردانه استکبار جهانی کسب کرده ایم، روند توسعه را با قدرت ادامه داده و به الگویی جدید در خودباوری و استفاده از توانمندی های داخلی برای کشورهای منطقه و جهان تبدیل گردیم.

دراین چهار دهه که از عمر با برکت انقلاب اسلامی می‌گذرد، گام‌های بلند و محکمی در راستای خودکفایی ایران اسلامی برداشته شده ودر مقطع حساس کنونی وظیفه همه ماست که با حفظ اتحاد و همدلی درمسیر عزت و سربلندی کشورمان گام برداشته، موجبات غرور و سرافرازی آنرا در عرصه‌های مختلف فراهم نماییم.

بی شک منطقه ویژه اقتصادی پارسیان به عنوان بزرگترین رویداد اقتصادی غرب کشور در دهه چهارم انقلاب اسلامی می کوشد سهم به سزایی در تبلور باورملی به شعار ما میتوانیم داشته و از رهاورد تلاش مدیران، متخصصان ،کارمندان و کارگران شریف خود که اکنون خانواده چند هزار نفری را تشکیل داده اند به تحقق شعار سال از طریق اشتغال پایدار، تولید ثروت ملی برای کشور و تامین ثبات و آرامش برای مردم کشورهای منطقه و دنیا بپردازد.

در این راستا و در سال گذشته با ورود سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) عملیات اجرایی این منطقه شدت گرفت به طوری‌که هم اکنون در نتیجه حمایت های دولت سیزدهم به یک منطقه ویژه اقتصادی فعال و خارج از رکود تبدیل شده و کمتر از دو سال است که این منطقه شروع به زدودن غبار غفلت و کم توجهی از تن کرده تا دولت سیزدهم برای همیشه در اذهان مردم هرمزگان، یادآور طلوع تلاش ها برای توسعه در غرب این استان باشد.

تحقق سند سیاست های کلی نظام در تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی و انجام مسوولیت های اجتماعی از دیگر رویکردهای احداث منطقه ویژه اقتصادی پارسیان است،منطقه ای که به عنوان یک منطقه پویا و ارزش آفرین، افتخار آن را دارد که در توسعه و تکمیل زنجیره ارزش و اشتغال مولد به ایفای نقش مؤثر خود در چرخه اقتصاد کشور بپردازد و از این منظر نیز منطقه ویژه اقتصادی پارسیان، به عنوان یکی از محورهای مهم و استراتژیک در توسعه اقتصادی، اجتماعی و صنعتی، نقشی بی بدیل را ایفا می نماید.

امیدوارم در کنار خبرهای خوب دهه فجر امسال، بهره برداری از هشت طرح زیرساختی و سرمایه گذاری و آغاز عملیات اجرایی دو طرح دیگر ،در سال پیش رو خبرهای خوبی از رونق کار و اشتغال در این خطه طلایی خاک میهن عزیزمان را به مردم شریف استان هرمزگان و جای جای ایران مخابره کنیم.

اینجانب، با افتخار و تواضع، به روح پرفتوح امام(ره) و شهدای انقلاب اسلامی درود می فرستم و ضمن گرامیداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و دهه مبارک فجر که به شایستگی، ایام الله نام گرفت، آنرا به محضر مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و ملت شریف ایران و به ویژه همکارانم در منطقه ویژه اقتصادی پارسیان، تبریک عرض می نمایم و امیدوارم که همچون گذشته، در مسیر تحقق منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و تلاش برای رشد و توسعه استان و بالندگی هرچه بیشتر انقلاب اسلامی، حرکت نماییم.

عزت ایران روز افزون باد

سید علی اصغر علامه
مدیرعامل