متن پیام به شرح ذیل می باشد:

بسمه تعالی

۲۶ژانویه،روز جهانی گمرک است.گمرکی که نقش مهمی در توسعه اقتصادی همه کشور ها در دنیا را ایفا می کند و مرزبان اقتصادی هر کشور محسوب می شود و از نظر اهمیت گمرک در این کانون صنعتی، باید این مهم را یادآور شد که عمده قوانین و آیین نامه ها در بندر این منطقه مربوط به حوزه گمرک می باشد.

همانگونه که میدانید برای توسعه یک اقتصاد نیازمند ارتقاء و بهره گیری از آخرین فناوری ها در حوزه گمرکی هستیم لذا گمرک منطقه ویژه اقتصادی پارسیان با تجهیز به آخرین تکنولوژی ها به لحاظ دارا بودن نقش استراتژیک در حوزه اقتصادی و تجارت بین الملل، جایگاه ویژه ای در معادلات اقتصادی کشور خواهد داشت.

بدون تردید توجه به پروژه احداث بزرگترین بندر تخصصی صنعتی ، معدنی و تجاری کشور در منطقه ویژه اقتصادی پارسیان و بهره برداری از پست های شماره ۵ ، ۷و۸ این اسکله و تکمیل و اتمام چند پست دیگر در آینده ای نزدیک و امکان انجام صادرات و واردات، فعالیت گمرک منطقه ویژه را در جایگاه خاصی قرار خواهد داد.

در سال اخیر اقدامات ارزشمندی در ارائه کارهای گمرکی در منطقه ویژه اقتصادی پارسیان انجام داده است و جا دارد از همه کسانی که در این راه سخت ما را یاری کردند تقدیر و تشکر نمایم.

در شرایطی که کشورمان با تحریم های ظالمانه دشمن روبروست، جایگاه و نقش ویژه فعالین این عرصه ، به عنوان مرزبانان اقتصاد ایران، بیش از هر زمان دیگری آشکار شده و دارای اهمیتی بس مهم و بسیار راهبردی است.

اینجانب ضمن تبریک روز جهانی گمرک به همه مسئولان و کارکنان گمرک جمهوری اسلامی ایران به ویژه گمرک مستقر در منطقه ویژه و همکاران گرانقدر گمرک منطقه ویژه اقتصادی پارسیان آرزوی توفیق روز افزون برای خدمتگزاری به مردم شریف کشورمان از خداوند منان مسئلت می نمایم.

سید علی اصغر علامه
مدیرعامل