به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی پارسیان: دکتر علی اصغر علامه در نشست مشترک با رحیمی مدیر گمرک بندر لنگه عنوان کرد: منطقه ویژه پارسیان به عنوان پیشران توسعه غرب هرمزگان معرفی شده است. تعامل دستگاههای اجرایی و منطقه ویژه اقتصادی در توسعه غرب استان هرمزگان نقش تعیین کننده ای دارد.

دکتر علامه با تاکید بر تسهیل امور گمرکی در منطقه ویژه اقتصادی پارسیان، اظهارداشت: فعالیت سرمایه گذاران و پیمانکاران نباید در منطقه با خللی روبرو باشد. چالش ها و مشکلات باید با تعامل بین دستگاهی در منطقه ویژه رفع شود. معطل شدن پیمانکاران در امور گمرکی به سرعت بخشی در اتمام پروژه ها ضربه وارد می کند.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پارسیان اظهار داشت: بندر پارسیان با حمایت استاندار هرمزگان، نماینده مردم غرب هرمزگان در مجلس، مدیرعامل ایمیدرو و مدیران استانی به بهره برداری رسید. صادرات و واردات امروز مرهون زحمات تمامی کارکنان و مدیران استان و منطقه ویژه است.

وی افزود: با سرعت گرفتن فعالیت پتروشیمی ها حجم کار گمرک هم در منطقه ویژه بیشتر از گذشته خواهد شد. امیدواریم امور گمرکی سرمایه گذاران و پیمانکاران بدون دغدغه انجام شود.

دکتر علامه با بیان اینکه برای سرعت بخشی به امورات گمرکی آماده حمایت و کمک به گمرک هستیم، اظهار داشت: سال ۹۹ تعداد ۱۱ فروند کشتی در بندر منطقه ویژه پارسیان پهلو گرفتند و در سال ۱۴۰۰ تعداد ۱۳ فروند کشتی به ثبت رسید و در ۱۰ ماهه امسال ۵۰ فروند کشتی با پهلوگیری در بندر پارسیان اقدام به صادرات و واردات کردند.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پارسیان گفت: ما داریم روزانه توسط سامانه ها از طرف وزیر، استاندار و سازمان رصد می شویم و هیچگونه کمبودی در خصوص صادرات واردات نداریم باسکول ها نصب شده و آماده خدمات رسانی هستیم.

مدیرکل گمرک بندر لنگه در این دیدار با تشکر از زحمات و اقدامات صورت گرفته در حمایت از گمرک ایران و استقرار سامانه ها و تجهیزات ساختمانی، بیان داشت: اقدامات لازم در راستای تسریع در فرآیند امور گمرکی صورت خواهد گرفت.

وی افزود: با ارتباط گیری بیشتر سعی خواهیم کرد از نظرات و پیشنهادات پیمانکاران و پتروشیمی ها در راستای تسهیل امور گمرکی بهره بگیرم.