به گزارش روابط عمومى منطقه ویژه اقتصادى پارسیان؛ دکتر علی اصغر علامه در نشست مشترک با دکتر کریمى مدیرکل دفتر ارزیابى سازمان حفاظت محیط زیست و دکتر مسیحى مدیر کل حفاظت محیط زیست استان هرمزگان، ضمن عرض خوشامد به دکتر کریمی و دکتر مسیحى بیان داشت: سازمان محیط زیست حافظ جان مردم است. مجموعه محیط زیست با رعایت مواضین زیست محیطی و نگرانی های پیرامون محیط زیست و نگاه دو جانبه به مردم و سرمایه گذاری در نقاط مختلف کشور سعی در حل مسائل و مشکلات پیرامونی صنعت، زندگی مردم و محیط زیست دارد.

وى با اشاره به موانع پیش روی منطقه ویژه اقتصادی پارسیان، افزود: یک سری موارد بین دستگاهی است که خواستار حل این موضوعات را داریم. پارسیان در غربی ترین نقطه استان هرمزگان قرار دارد و نزدیکی برخی روستاهای پارسیان با روستاهای عسلویه موجب شده تا مردم شاهده تفاوت پیشرفت و توسعه و امکانات باشند.

مدیرعامل منطقه ویژه پارسیان با اشاره به رکود چندین ساله گذشته این منطقه عنوان کرد: ١۴ سال پیش منطقه ویژه اقتصادی پارسیان جانمایی و آغاز به کار کرد. فردی که آن زمان ۱۰ ساله بوده الان ۲۴ ساله است و شغل می خواهد و این شهرستان فرصت شغلی دیگری ندارد و این فشارها جهت ایجاد شغل روزانه بر روى ماست. مردم هم حق دارند چون جوانان آنها بیکار است و شغل می خواهند.

دکتر علامه اظهار داشت: خواسته ما از مجموعه محیط زیست، این است که مجوزات پنج پتروشیمی که زمینشان واگذار شده و مجموع تولید آنها به پنج میلیون تن نمیرسد صادر شود.

دکتر علامه خاطرنشان کرد: رقیب ما در منطقه ویژه پارسیان مناطق سلفچگان، شیراز، کاشان نیستند بلکه عمان و قطر است و اگر نتوانیم سرمایه گذار را جذب کنیم به سمت کشورهای همسایه سوق پیدا می کنند.