به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی پارسیان متن پیام دکتر سید علی اصغر علامه به این شرح است :

‏بسم الله الرحمن الرحیم

مناطق ویژه اقتصادی به عنوان یکی از ظرفیت های بی بدیل اقتصادی کشور نقش ممتازی در امروز و این روزهای جامعه ما ایفا می کنند و در یک افق چشم انداز مبتنی بر آینده نگری می توانند به عنوان دروازه های رسیدن به اهداف عالی دولت و نظام در مسیر توسعه و پیشرفت کشور نقش ایفا کنند.

منطقه ویژه اقتصادی پارسیان یکی از نوظهور ترین نمونه های رشد مناطق ویژه اقتصادی است که در عمر دوازده ساله تاسیس خود توانسته است با بستر سازی مناسب زیرساخت ها و اخذ تمامی مجوزها، آماده جذب میلیاردها دلار سرمایه گذاری داخلی و خارجی و راه اندازی جنبش بزرگی از کار و اشتغال و توسعه در سواحل زیبای خلیج همیشه فارس باشد.

هر چند انتظارها از این منطقه خیلی فراتر از این بوده ولی از همه همکارانم(مدیران،مهندسان و کارگران زحمتکش و ساعی) در این منطقه که از ۲۷ دی ماه سال ۱۳۸۹ تا به امروز خالصانه و بصورت جهادی به رغم همه مشکلات و کاستی ها برای توسعه این منطقه تلاش کرده اند صمیمانه سپاسگزاری میکنم.

امیدوارم همکاران گرانقدرم باتلاش شبانه روزی خودشان موجب تحول این منطقه و دستیابی آن به اهداف عالی مد نظر گرفته در افق چشم انداز باشند و یقین دارنم آنها تمام تلاش خود را برای نیل به این اهداف بکار خواهند بست و این را بار‌ها ثابت کرده اند.

امیدواریم با نصب‌العین قرار دادن منویات مقام معظم رهبری بتوانیم در مسیر تجلی شعائر اقتصادی ایشان گام برداریم و اقدامات همکاران ما به عزت، سربلندی و قرار گرفتن کشور عزیزمان بر بلندای قله‌های ترقی و پیشرفت بیانجامد.

در صعود به این موفقیت بلاشک سرمایه ای سترگ و ستودنی را یافته ایم که آن «نیروی انسانی کارآمدی» است که اکنون گرانترین اندوخته ی این مجموعه است و همین مرا به رغم برخی سختی ها و نامهربانی ها هر روز با انگیزه تر و امیدوارتر می‌سازد.

موقعیت مکانی، جغرافیایی و دسترسی آزاد به آبهای بین المللی، معافیت های مالیاتی و گمرکی، بندر تخصصی واردات و صادرات کالاهای مورد نیاز سرمایه گذاران، دسترسی مطمئن به جاده های ترانزیتی و همجواری با پارس جنوبی بخشی از ظرفیت های مورد نظر و درخواست سرمایه گذاران است که می تواند هزینه های سرمایه گذاری را کاهش و سودآوری مناسبی را برای آنها در بر داشته باشد. تامین خوراک سرمایه گذاران و خطوط لوله گاز که از فاصله ۵۰ متری منطقه ویژه عبور می کند می تواند سرمایه گذاران سایر صنایع را برای حضور در این منطقه استراتژیک اقتصادی کشور ترغیب کند و بهشت سرمایه گذاران داخلی و خارجی باشد.

گشایش دروازه اقتصادی ایران به وسیله منطقه ویژه اقتصادی پارسیان ممکن خواهد شد و نام پارسیان در نقشه جغرافیای طبیعی و اقتصادی کشورمان بزودی خواهد درخشید و با تکمیل زیر ساخت ها و استقرار صنایع و شروع تولید علاوه بر جلوگیری از خام فروشی نفت شاهد عمران و آبادانی، افزایش اشتغال پایدار و شکوفایی اقتصادی کشور خواهیم بود.

اشتغال جوانان،تحول و آبادنی این منطقه و ایجاد توسعه متوازن برای من و همکارانم هدفی شیرین و لذت بخش است و اینکه نزد خدای خود و مردم رو سفید باشیم برای من از همه چیز باارزش تر و خوشایندتر است.

با تلاش های صورت گرفته به زودی شاهد افتتاح و کلنگ زنی چندین پروژه در این منطقه خواهیم بود و مفتخرم بگویم در کنار خبرهای خوب،همچنان تلاش شبانه‌روزی برای دست‌یابی به اهداف عالی در این منطقه با تلاش بیشتر ادامه خواهد داشت.

بسی شایسته و لازم می‌دانم از همه مردم و مسئولین شهرستانی و استانی بویژه مهندس دوستی،استاندار محترم و پرتلاش و مهندس جباری،نماینده محبوب و ساعی شهرستان تشکر کنم،از نگاه ویژه و پدرانه سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران( ایمیدرو) و وزارت صمت و در راس آنها مهندس وجیه ا… جعفری به عنوان رئیس هیات عامل ایمیدرو، انجمن ها و تشکلها چه مخالف و چه موافق که ما را در هر چه بهتر شدن کارمان یاری رسانده و می رسانند سپاسگزاری کنم.

در پایان مراتب سپاسگزاری خود را از مجاهدت بی دریغ و ارزشمند یکایک کارمندان و کارگران شریفی که در یک سال اخیر مجاهدانه تلاش کردنده اند ابراز میدارم و دوازدهمین سالگرد تاسیس منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان را به همگی بخصوص همکاران خودم و پرتلاشم در آنی منطقه و خانواده های گرامی و حمایتگرشان تبریک عرض می نمایم.

سید علی اصغر علامه
مدیرعامل