به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی پارسیان، علی‌حسین رعیتی‌فرد در مراسم تکریم و معارفه مدیران کار و خدمات اشتغال منطقه ویژه اقتصادی پارسیان با بیان اینکه آذرماه هرسال یادآور فرمان تاریخی حضرت امام خمینی (ره) در سال ۱۳۵۸ برای تشکیل بسیج است اظهارداشت: فلسفه بسیج به عنوان یک نیروی مردمی، تبدیل تهدید به فرصت و مقابله با توطئه های دشمنان است و امروز به درخت تنومندی تبدیل شده است.

وی افزود: همگی دیدیم که تلاش برای تفکر بسیجی در دوران هشت سال دفاع مقدس به خوبی اجرایی شد.

رعیتی فرد با اشاره به تفاوت مدیریت لیبرال با مدیریت جهادی بیان داشت: امروزه بیشتر مدیریت ها مدیریت پشت میز نشین است در حالیکه در مدیریت جهادی، مدیران در وسط میدان بوده و تلاش می کنند نیروها با جهاد، تلاش و کوشش همیشه در میدان باشند.

معاونت روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی کشور با تاکید بر اینکه منطقه ویژه اقتصادی پارسیان نمونه و الگویی از این مدیریت بسیج جهادی بوده، ابرازداشت: بعد از سالها رکود در یک منطقه بکر با تلاش ویژه ای که در دو سال گذشته صورت گرفته اتفاقات خوبی رقم خورده است و با بهره برداری از اسکله‌های مختلف بندر آن و استفاده از پتانسیل های بالقوه و بالفعل ایجاد شده، امروز می‌توان از آن به عنوان هاب انرژی در خلیج فارس نام برد و قطعاً در آینده با این ظرفیت های بسیار و بی نظیر از آن بیشتر خواهیم شنید.

وی تصریح کرد: هدف از مدیریت جهادی رفع محرومیت است و ما در کشورمان ظرفیت ها و امکاناتی داریم که در هیچ یک از کشورهای حوزه خلیج فارس آن را نداریم و باید از این امکانات نهایت بهره را ببریم.

رعیتی فرد خاطر نشان کرد: منطقه ویژه اقتصادی پارسیان دارای ظرفیت های خوب و بی نظیری است و با وجود مزیت های فراوان و دسترسی به منابع عظیم گاز و معادن مختلف،دسترسی به آب های آزاد و همجواری با دریا و نزدیکی به مناطق ویژه پارس جنوبی و لامرد زمینه رشد و توسعه زیادی دارد.

وی با اشاره به وجود تفاهم نامه بین دبیرخانه شورای مناطق ویژه اقتصادی و آزاد خواستار همکاری و هم افزایی بیشتر بین اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی و دبیرخانه شورای عالی مناطق ویژه و آزاد شد.

رعیتی فرد از جوانان به عنوان خط مقدم جنگ اقتصادی نام برد و با اشاره به استعداد بالای جوانان در جنوب کشور اظهار داشت: قبلا این جوانان در جنوب کشور در جنگ با استعمارگران پیروز شدند و امروز باید در جنگی دیگر بنام جنگ اقتصادی بجنگند و پیروز شوند و روزهای خوبی را برای آینده کشور رقم بزنند.

وی با تقدیر از زحمات نورالدین الیاسی در دوران تصدی مسئولیت،حضور سه تن از مدیرکل های وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی کشور در این مراسم را به فال نیک گرفت و اظهار داشت با تلاش بیشتر و برنامه ریزی بهتر باید بتوانیم موجبات رضایت مندی جامعه هدف پنجاه و پنج میلیونی خود که مردم و عمدتا قشر ضعیف آن هستند و نیازمند حمایت بیشتری هستند را فراهم کنیم. 

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی کشور در پایان اظهار امیدواری کرد: با برنامه های خوب رییس جمهور مردمی و درایت سیدصولت مرتضوی،وزیر جدید تعاون،کار و رفاه اجتماعی ان شاءالله شاهد کاهش دغدغه ها و افزایش رفاه عمومی مردم عزیزمان باشیم.