به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی پارسیان، سید علی اصغر علامه در مراسم تکریم و معارفه مدیران کار و خدمات اشتغال منطقه ویژه اقتصادی پارسیان که با حضور دکتر رعیتی فرد معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، ضمن خوش آمد گویی و تشکر از حضور معاون وزیر، مسئولین و مدیران کشوری بیان داشت: منطقه ویژه اقتصادی پارسیان نزدیک به ۱۳ سال مورد بی توجهی قرار گرفته بود. از اواخر سال ۱۳۹۹ فصل جدیدی از کار و تلاش در این منطقه آغاز شد و شاهد تحول این منطقه و ایجاد اشتغال،ارزش افزوده بودیم و با توجه به تاکید مقام معظم رهبری به تولید به سمت استقرار صنایع پایین دستی پتروشیمی حرکت کردیم.

وی با اشاره به اینکه ایجاد تحول در این منطقه با تغییر نگاه حاصل می شود و با تلاش و باور اینکه ما می توانیم با یک عزم جهادی و با یک تلاش جمعی در این دو سال نگاه ها را نسبت به منطقه ویژه اقتصادی پارسیان تغییر دادیم.

علامه تاکید کرد: ما ثابت کردیم که توسعه با شعار بدست نمی آید و با کار کردن می توان در ۲ سال به اندازه ۱۰ سال کار کرد.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی انرژی بر پارسیان ادامه داد: هر چند تحریم ها سختی های خاص خود را دارد و هیچ کشوری دوست ندارد تحریم شود اما تحریم در مجموعه ما چندان اثرگذار نبوده بلکه آنچه که بر روند توسعه منطقه ما تاثیر می‌گذارد؛ کم کاری است.

علامه، با گریزی به موضوع تحریم ها و اثرگذاری آن بر مجموعه اقتصادی پارسیان، تصریح کرد: تحریم ها قاعدتا بر روند پیشرفت فعالیت ها بی تاثیر نیست، اما در همین شرایط تحریمی ما امروز یک بندر صد درصد ایرانی داریم. 

وی با تاکید بر اینکه بندر پارسیان تنها بندر تمام ایرانی است که همه مراحل آن، از طراحی تا مهندسی، از ساخت تا نصب و تامین مالی آن صد در صد ایرانی بوده و در حوزه‌ ساخت بندر امروز بی‌نیاز از دیگر کشورها است،از قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا که نقش بی بدیلی در ساخت این اسکله ها و بندر داشته در شرایط سخت کشور تقدیر و تشکر کرد.

علامه با اشاره به اینکه این اتفاق با کار زیاد و بدون وقفه صورت گرفت،بیشترین حضور در منطقه را داشتیم و در حالیکه در حال ساخت بودیم صادرات را نیز آغاز کردیم.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پارسیان عنوان کرد:در سال ۱۴۰۱ در راستای منویات مقام معظم رهبری و تاکید ریاست جمهوری، با حمایت وزارت صمت و سازمان ایمیدرو، در همه‌ حوزه‌ها اعم از زیرساخت، سرمایه‌گذاری و صادرات با دستان توانمند جوانان شاهد رشد بسیاری بودیم.

وی اضافه کرد: تا پایان سال ۱۳۹۹ ، چهار قرارداد با شرکت های دولتی و خصولتی امضا شده بود که یک عدد پیمانکار وجود نداشت، اما در سال جاری بالای ۲۰ قرارداد سرمایه گذاری به امضا رسیده است و تا پایان سال ۱۴۰۱ شاهد پیشرفت فیزیکی خوبی در این پروژه ها خواهیم بود.

علامه با بیان اینکه سرمایه گذاران خط قرمز ما هستند اظهار داشت: همواره کنار سرمایه گذاران هستیم و خودمان مشکلات آنان را حل میکنیم چرا که کار اصلی را این عزیزان انجام میدهند.

علامه اشتغال جوانان را هدفی شیرین برای خود و همکاران اعلام کرد و بیان داشت: ما در پایان سال ۱۴۰۰ ،۱۴۷۰ نفر شاغل داشتیم و امروز این آمار به ۲۰۵۹ رسیده است،هدف‌گذاری ما در سال ۱۴۰۱ ایجاد هزار شغل است و این اتفاق دست یافتنی است و تلاش می‌کنیم که به این هدف مهم دست پیدا کنیم.

علامه در پایان با اشاره به اینکه مراسم امروز مراسم تودیع و معارفه است اظهارداشت: جا دارد از زحمات نورالدین الیاسی بخاطر تلاش ها،عملکرد خوب و نیروسازی تقدیر و تشکر کرده و آرزوی موفقیت در پست جدیدشان را دارم. همچنین برای ادریس دهدار بومی استان هرمزگان به عنوان مدیر جدید آرزوی توفیق در خدمت را دارم. قطعاً برای دستیابی به موفقیت بایستی تعامل ، همدلی و هم افزایی سرلوحه کار ما باشد و برای هر لحظه ای برنامه داشته باشیم و هر آن آماده باشیم که در زمان تودیع و رفتن کارنامه درخشانی را از خودمان بجا بگذاریم.