به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی پارسیان، دکتر سید علی اصغر علامه در مراسم معارفه و اعطای حکم مدیریت حراست منطقه ویژه اقتصادی پارسیان، ضمن عرض خیر مقدم به محمدعلی صوفی مدیرکل حراست سازمان ایمیدرو و هیات همراه، حضور آنان را نشانه اهمیت قائل شدن به این مجموعه عظیم اقتصادی و حراست آن دانست.

وی افزود: امروز منطقه ویژه اقتصادی پارسیان قابل مقایسه با سال ۱۳۹۸ نیست، منطقه ای که از سال ۱۳۸۸شروع به کار کرده بود و به علل مختلف طی این سالها از اهداف خود عقب مانده بود و ما امروز چندین سال عقب افتادگی این منطقه را با یک کار جهادی و یک عزم ملی جبران کردیم.

علامه با اشاره به شرایط سخت پشت سر گذاشته در دو سال اخیر منطقه ویژه اقتصادی پارسیان، عنوان کرد: خوشبختانه امروز منطقه ویژه اقتصادی پارسیان حرف های زیادیدر همه حوزه ها(عمرانی،سرمایه گذاری،صادرات و واردات و…)برای گفتن دارد و همگان شاهد رشد چهارصد درصدی این مجموعه بوده اند.

علامه با بیان اینکه در بدترین شرایط ممکن و به رغم همه مشکلات موجود با توکل به خدا،یک کار جهادی و با اعتقاد به کار عمرانی و جمله ما میتوانیم بیشترین کار ممکن را در این منطقه انجام دادیم.

وی یادآور شد: پیشرفت های منطقه ویژه اقتصادی پارسیان بصورت روزانه و هفتگی قابل مشاهده است و این رویه کماکان ادامه خواهد داشت.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پارسیان با بیان اینکه نقش حراست در این مجموعه که روزانه پذیرای سرمایه گذاران بسیاری از همه نقاط کشور است نقشی تاثیر گذار و مهم است اظهار داشت: ما یک بنگاه و مجموعه اقتصادی دولتی و متعلق به هشتاد میلیون ایرانی هستیم که ارائه کننده خدمات زیادی به متقاضیان و کشورمان هستیم لذا هر سرمایه گذاری در لحظه ورود و خروج با کارکنان این بخش سر و کار دارد و رفتار این عزیزان می‌تواند در جذب سرمایه‌گذاران تاثیر گذار باشد.

وی خاطر نشان کرد: موضوع حراست، موضوع بسیار مهم و ارزشمند، خطیر و پر مسئولیت است و دستگاهای نظارتی اعم از حراست، بازرسی و حسابرسی زمانی در کار خودشان موفقند که ضمن رعایت جدیت در کار خود، نقش مشورتی داشته باشند لذا با بیوگرافی که از مدیریت جدید حراست و دانستن توانمندی‌های وی داشتم معتقدم وی می‌تواند کمک، دستگیر و راهنمای مدیریت باشد.

علامه همکاری و تلاش حراست این منطقه در پیشرفت های دو سال اخیر را غیر قابل انکار دانست و اظهار داشت: برخورد لازم میدانم بصورت ویژه از این مجموعه تقدیر و تشکر نمایم.

در ادامه محمدعلی صوفی مدیرکل حراست سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران با بیان اینکه آنچه که به عنوان وظیفه حراست در سر درب دفتر مرکزی حراست در مجموعه دفتر مرکزی سازمان ایمیدرو تعیین شده حفظ صیانت و حفاظت از پرسنل و مدیران مجموعه جهت پیشبرد اهداف سازمانی که برگرفته از اهداف وزارتخانه و سیاست های مقام معظم رهبری است.

وی پیشگیری از اختلافات و مشکلات را در راستای حفظ و صیانت از پرسنل و مدیران و رسیدن به خواستگاه و اهداف مجموعه و سازمان را از اولویت های حراست دانست.

مدیرکل دفتر مرکزی حراست ایمیدرو افزود: حمیدرضا بندگان به عنوان مدیر جدید حراست منطقه ویژه اقتصادی پارسیان، فردی شایسته است که سوابق اجرایی و تخصص قابل ملاحظه ای در سایر مجموعه ها داشته است و با توجه به توانایی و توانمندی هایش میتواند به این مجموعه و مدیرعامل آن در جهت نیل به اهداف سازمانی کمک کند.

وی با اشاره به کار بزرگ انجام شده در این منطقه اظهار داشت: منطقه ویژه اقتصادی پارسیان از سال ۹۹ استارت کاملی خورده و نشان داده که با کار و تلاش و همدلی می تواند حرف های زیادی برای گفتن داشته باشد و اکنون نیز شاهد پیشرفت خوبی در این مجموعه بوده ایم.

صوفی تصریح کرد: مقام معظم رهبری از جنگ اقتصادی یاد کردند پس برای موفقیت در این جنگ باید همگی جهادی کار کنیم و باید بدانیم تامین امنیت صنایع در شرایط موجود کشور، نوعی مقابله با جنگ اقتصادی دشمنان و حراست سرباز جبهه جنگ اقتصادی است.

وی در پایان از اقدامات خوب انجام گرفته در منطقه ویژه اقتصادی پارسیان تقدیر و تشکر کرد و اظهار امیدواری کرد که این پیشرفت ها همچنان ادامه داشته باشد.