به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی پارسیان، وجیه اله جعفری رئیس هیات عمل ایمیدرو از پیشرفت پروژه های زیرساختی و سرمایه گذاری منطقه ویژه اقتصادی پارسیان بازدید کرد.

طی این سفر از فرآیند تخلیه و بارگیری آزمایشی کشتی های فله بر در اسکله های هفت و هشت منطقه ویژه اقتصادی پارسیان بازدید کرد. همچنین با حضور بر روی اسکله شماره ۳ از نزدیک در جریان آخرین وضعیت پیشرفت احداث و زمان بهره برداری قرار گرفت.

بندر پارسیان با پیش بینی احداث ۱۹ پست اسکله و ظرفیت تخلیه و بارگیری بیش از ۴۰ میلیون تن کالا در منطقه ویژه اقتصادی پارسیان به عنوان تنها بندر تخصصی صنایع معدنی و پتروشیمی کشور شناخته می شود.

وجیه اله جعفری از پروژه آب شیرین کن ۷۵۰ هزار مترمکعبی در حال احداث در منطقه ویژه اقتصادی پارسیان بازدید کرد و در جریان پیشرفت این پروژه قرار گرفت. سرمایه گذار این پروژه زمان بهره برداری از فاز اول آب شیرین کن را ۲ سال آینده اعلام کرد.

آب شیرینکن منطقه ویژه اقتصادی پارسیان با ظرفیت تولید ۷۵۰ هزار مترمکعب در روز آب مورد نیاز صنایع مستقر در منطقه ویژه اقتصادی پارسیان و آب مورد نیاز شهرستان پارسیان را فراهم خواهد کرد.