به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی پارسیان، دکترسیدعلی اصغر علامه با صدور پیامی روز خبرنگار را تبریک گفت؛

متن پیام وی به شرح زیر است:
به نام خداوند لوح و قلم
چون قلم اندر نوشتن می شتافت
چون به عشق آمد قلم بر خود شکافت

سلام و درود پروردگار بر خبرنگارانی که در سنگر دفاع از استقلال و حریت و آزادگی ایران اسلامی ، سر بر آستان حق گذاشتند و به لقاء الله پیوستند
سلام و درود بر پیام آوران صدیق عاشورا.

وقتی بخواهیم درس‌های مکتب عاشورا را برای خبرنگاران بازگو کنیم ابتدا باید به اصل صحنه عاشورا توجه کنیم که برابری می‌کند با این روزهای خبرنگاران و آن هم “جنگ” است.

آری خبرنگاران امروز کشور عزیزمان ایران اسلامی، در واقع در صحنه جنگ رسانه‌ای با دشمن قرار دارند که این دشمن مانند دشمن اهل بیت در روز عاشورا از تجهیزات، پول و تعداد نفرات بیشتری برخوردار است و دقیقا مانند سپاه یزید قدرت اغواگری بالاتری نیز دارد.

قطعاً همه ما بر این باور هستیم که نام امام حسین (علیه‌السلام) و یاران باوفایش، کربلا، عاشورا اگر ۱۴۰۰ سال است بر دل و جان مردم جهان جاری است، محصول اطلاع‌رسانی و روشنگری حضرت زینب (سلام‌الله) است،به طوری که می‌توان گفت: اگر زینب نبود، عاشورا و کربلایی نبود که این نشان‌دهنده نقش بی‌مانند اطلاع‌رسانی و خبرنگاری در روشنگری و ماندگاری یک واقعه است.

در جامعه امروزی کم نبوده و نیستند خبرنگارانی که با از خود گذشتگی و ایثار در صحنه‌های مختلف اجتماعی، سیاسی، فرهنگی، هنری و… حاضر و ناظر بوده و به آگاهی‌ بخشی، اطلاع‌رسانی، ارتقای دانش عمومی و… جامعه کمک فراوان و شایانی نموده‌اند.

۱۷ مرداد ماه یادآور خاطره بزرگ مرد عرصه اطلاع رسانی شهید ” محمود صارمی” است. امسال سالروز شهادت شهید عرصه خبر محمود صارمی مقارن است با عاشورای حسینی. خبرنگاران پیام آوران راستی و حقیقتند و عاشورا تجلی اسلام عزت بخش و تسلیم ناپذیر در برابر اخلاق ذلت.

اینجانب روز خبرنگار روز تجلیل از پیشگامان فرآیند اطلاع رسانی و روز پاسداشت تلاشهای صادقانه و روز تجلی هنر در تبلور آثار ملی و مذهبی بر همه صاحبان و راویان فکر و اندیشه تبریک عرض می نمایم.