به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی پارسیان، سید علی اصغر علامه در جلسه بررسی کانال هدایت سیلاب سد بردول که به ریاست فرماندار پارسیان برگزار شد، بیان داشت: بارندگی های سال های اخیر و سیل سال گذشته آسیب جدی به شهر وارد کرد. سیل سال ۹۸ هم خسارت هایی را به بخشی از فنس های منطقه ویژه وارد کرد.

وی با بیان اینکه منطقه ویژه پارسیان با همکاری ایمیدرو در راستای مسئولیت های اجتماعی اقدام به ساماندهی کانال کنترل سیلاب سد بردول کرد، عنوان کرد: نقشه های ساماندهی سیلاب و کانال هدایت سد بردول ایراداتی دارد که حتما آب منطقه ای در صدد رفع این ایرادات است.

وی اظهارداشت: منطقه ویژه پارسیان طبق تعهد از ۴ تیرماه ۱۴۰۱ کار را از بالا دست سد شروع کرد، اما درخواست داریم تا دستگاههای متولی نسبت به تعیین تکلیف منازل مسکونی و معارضین در پایین دست سد اقدام کنند.

وی ابراز داشت: منطقه ویژه پارسیان تلاش می کند تا کار با دقت و سرعت مناسب پیش برود، اما سرعت بخشی به کار نیازمند مشارکت تمامی دستگاهها و تسریع در کار و برداشتن موانع پیش روی است.

در ادامه این جلسه، فرهنگ سالمی فرماندار شهرستان پارسیان از دستگاههای اجرایی شهرستان خواستار بررسی موانع و بازدیدهای مکرر از روند پروژه و حل و فصل موانع داشت.