به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی پارسیان جلسه ی افتتاحیه ممیزی نهایی سیستم های مدیریت یکپارچه (IMS) با حضور اعضاء تیم ممیزی، مدیرعامل، معاونین،مدیران ارشد و میانی برگزار گردید.

دراین جلسه ابتدا دکتر علامه،مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پارسیان ضمن خوش آمد گویی به تیم ممیزی ضمن تشکر از زحمات همه افرادی که در جهت استقرار سیستم‌های مدیریتی در سطح شرکت فعالیت داشته اند و با ابراز خرسندی از اجرای ممیزی، خواستار جدیت ،سخت گیری و اهتمام ویژه ممیزان در فرایند ممیزی از واحدهای مختلف شرکت شد.

وی افزود:قطعاً برنامه ممیزی جزو شیرین ترین و مهم ترین لحظات کاری من محسوب می شود،اصلاح ساختارها برای من ،یکی از اهداف مهم بوده چرا که این منطقه بحران های زیادی را پشت سر گذاشته ولی اکنون اراده برای اصلاح ساختارها بیشتر شده و قطعاً این اصلاح ساختارها باعث رفع مشکلات و قرار گرفتن در مسیر درست و به دنبال آن رسیدن به اهداف نهایی  مدنظر می باشد.

دکتر علامه تاکید کرد:نگاه حاکم ما در این منطقه حرکت در مسیر موفقیت،ایجاد زیر ساخت ها،استقرار صنایع و جلب رضایت مردم است.

در ادامه جلسه مهندس ابطحی، سرممیز تیم ارزیابی (IMQ) ایتالیا در ایران ضمن معرفی خود و سایر اعضای تیم ارزیابی به تشریح برنامه ممیزی، موضوعات و مباحث مورد بررسی در این ارزیابی پرداخت.

وی با اشاره به ماموریت سازمان جهانی استانداردسازی یا ایزو، اظهارداشت: این سازمان ماموریت ایجاد، توسعه و بروزآوری استانداردهای بین‌المللی را دارد و هدف از پیاده سازی ایزو ۹۰۰۱، ایجاد سازوکاری جهت بهبود مستمر در سازمان ها می باشد. این استاندارد با ورود به بخش هایی از قبیل طراحی فرآیند، طراحی مستندات مورد نیاز شرکت، تعریف گردش کارها و نیز شاخص گذاری و پایش شاخص ها به مدیریت ارشد سازمان ها در فرآیند تصمیم گیری کمک شایانی می کند.

سرممیز با بیان اینکه ممیزی بر اساس نمونه برداری و ثبت شواهد عینی خواهد بود، خاطر نشان کرد: گزارش نهایی این ممیزی در قالب سه گروه نقاط مثبت، فرصت هایی برای بهبود و عدم انطباق های احتمالی گزارش خواهد شد

برگزاری کارگاه‌های آموزشی اجرا و استقرار سیستمهای مدیریتی در منطقه ویژه اقتصادی پارسیان، تعیین خط مشی مدیریت یکپارچه و ابلاغ آن به تمامی واحدها، تعیین روش اجرایی، شناسنامه شغلی، شناسنامه فرایندها، شناسایی و ارزیابی ریسک فرایندها و … از جمله اقدامات انجام شده برای کسب این گواهینامه ها در یک سال اخیر  بوده است.

دریافت این گواهینامه های معتبر بین المللی یک افتخار برای منطقه ویژه اقتصادی پارسیان محسوب خواهد شد و این منطقه با اخذ این گواهینامه ها می کوشد تا اجرای دقیق الزام‌های این سیستم مدیریتی را در جهت ارائه خدمات مطلوب به ذینفعان پیگیری نماید.

شایان ذکر است:این ممیزی به مدت دو روز در منطقه ویژه اقتصادی پارسیان صورت می گیرد.