به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی پارسیان هیات چینی طی بازدید یک روزه خود، از فرصت های سرمایه گذاری و پروژه های منطقه ویژه اقتصادی پارسیان بازدید نمودند.
طی این بازدید آنها ضمن ابراز تمایل به همکاری در پروژه های منطقه ویژه، نسبت به انتقال تجربیات و تامین مالی اعلام آمادگی کردند.
سید علی اصغر علامه، مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی پارسیان نیز به تشریح فرصت های سرمایه گذاری موجود در منطقه پرداخت و بیان داشت:
این منطقه با دارا بودن نخستین و بزرگترین بندر تخصصی صنعتی،معدنی و تجاری ایران بهشت سرمایه گذاری و قطب سوم پتروشیمی کشور است و با توجه به تامین زیرساخت ها و شرایط مطلوب فراهم شده برای سرمایه‌گذاری، دست سرمایه‌گذاران در این حوزه را به گرمی می فشاریم.
وی افزود:تمامی زیرساخت های بندر پارسیان با هدف احداث ۱۹ پست اسکله در حال آماده شدن است. تجهیزات سازمان بنادر و دریانوردی و گمرکات استان نصب و فعال شده است. فیبرنوری منطقه ویژه که یکی از نیازهای زیرساختی منطقه بود راه اندازی شد و گمرک بندر مشکلی برای انجام امورات گمرکی ندارد،همچنین اسکله های شماره ۳، ۷ و ۸ پایان سال ۱۴۰۰ به بهره برداری می رسد.
علامه با اشاره به چشم انداز ۱۸ میلیون تنی پتروشیمی، چهار میلیون تنی فولاد، ۶۰۰ هزار تنی آلومینیوم و سه میلیون تن پودر آلومینا، تولید ۴۳۰۰ مگاوات برق و ۷۵۰ هزار متر مکعبی آب شیرین کن برای این منطقه‌ بیان داشت: هیچ مشکلی از نظر زیرساختی نداریم، زیرساخت ها در حال تکمیل و زمین ها در حال واگذاری به سرمایه گذاران است که بخشی از آن شروع شده، بخشی در حال واگذاری است و بخشی دیگر از آنها در مرحله مذاکره برای صدور مجوز هستند و به زودی با بسترهای فراهم شده، مجوزهای اخذ شده می توانید چهره متحول شده منطقه ویژه را ببینید.