ه گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی پارسیان متن پیام دکتر سید علی اصغر علامه بدین شرح می باشد:

بسم الله الرحمن الرحیم سلام

هفته پدافند غیر عامل فرصت مغتنمی است که با اجرای برنامه های مفید ،متنوع و فراگیر در عرصه های عمومی و تخصصی نسبت به معرفی دستاوردهای حوزه پدافند غیر عامل و گفتمان سازی عمومی و نهادینه کردن آن در جامعه اقدام شود.

شرایط امروز کشور به سبب تحریم‌های ظالمانه و همه جانبه و تلاش و تمرکز آنها جهت خرابکاری و صدمه وارد کردن به زیرساخت‌های کشور و تلاش برای ایجاد آشوب در داخل کشور شرایط ویژه‌ای را برای ما رقم زده است. بنابراین برای مواجهه با دشمن داشتن بصیرت و آمادگی لازم است.

این هفته ، نکوداشت تمهیدات و تدابیری است که در برابر تهدیدات و اقدامات نظامی و تخریبی دشمن به منظور مصونیت بخشی ، تاب آوری ، و ایمن سازی زیرساخت های حیاتی ، حساس و مهم کشور استفاده می شود.

این مهم را گرامی داشته و افتخار میکنیم در منطقه ویژه اقتصادی پارسیان با مشارکت و آگاهی همکاران سخت کوش و با روحیه جهادی ، اقدامات بسیجی و مدیریت کارآمد ، با استفاده از توانمندی و ظرفیت های پدافندی اجرا می شود . همچنین خداوند متعال را شاکریم که اجرای برنامه های مفید ، متنوع و فراگیر در حوزه های عمومی ، تخصصی ، پیشگیری و مصونیت بخشی در برابر تهدیدات و خطرات احتمالی با بهترین و مهمترین شیوه های موجود که همانا بهره گیری بیشتر از رویکرد پدافند غیرعامل است در این منطقه تحقق یافته است.

پدافند غیرعامل چتری برای مراقبت از منافع و در افق گام دوم انقلاب حافظ کشور در برابر برنامه‌های پیچیده دشمنان است و امیدواریم با برنامه ریزی گامی اساسی در راستای حراست و و حفاظت از سرمایه های انسانی و زیر ساخت های تجهیزاتی منطقه ویژه اقتصادی پارسیان برداریم.

امیدواریم بتوانیم با سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی، سازمان‌دهی، نظارت و راهبری و اجرای قوانین و الزامات پدافند غیرعامل در حوزه‌های پژوهشی، آموزشی، زیرساخت‌ها، الزامات و قوانین گامی اساسی در راستای حراست و حفاظت از سرمایه‌های انسانی و زیرساخت‌های تجهیزاتی منطقه ویژه اقتصادی پارسیان برداریم و بی‌شک تولید منابع علمی آموزشی مورد نیاز با بهره‌گیری از همه ظرفیت‌های علمی کشور، اعمال و راهبری مفاهیم پدافند غیرعامل در شرکت‌های تابعه و ارتباط و هماهنگی با سایر صنایع به منظور پیش‌برد اهداف پدافند غیرعامل در دست‌یابی به این هدف بسیار حائز اهمیت است.

اینجانب فرارسیدن هفته پدافند غیرعامل را که از هشتم الی چهاردهم آبان‌ با شعار “پدافند غیرعامل؛ ایران پایدار” برگزار می‌شود، به همه فعالان و دست اندرکاران این عرصه خطیر تبریک می‌گویم و توفیق بیش از پیش همه بخش‌های جامعه را در تحقق اهداف و رسالت پدافند غیرعامل از خداوند منان خواستارم.

سید علی اصغر علامه
مدیرعامل