به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی ، فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا صبح امروز وارد منطقه ویژه شدند و به اتفاق مدیرعامل ،معاونین، مدیران ، مشاورین و پیمانکاران از پروژه های مستقر در این منطقه بازدید بعمل آوردند.
در این بازدید سردار سرتیپ پاسدار هوش السادات گفت : سیاست قرارگاه ،تکمیل و بهره برداری از پروژه های اولویت دار است که بندر پارسیان جز طرحهای اولویت دار ماست . بندر پارسیان، بندری مهم و استراتژیک برای کشور است.
وی افزود : در تلاش هستیم فازهای مختلف این پروژه عظیم تا ماه‌های آینده تکمیل و به بهره برداری برسد .ساخت بندر منطقه ویژه اقتصادی پارسیان محصول مشترک قرارگاه خاتم و سازمان ایمیدرو زیر مجموعه وزارت صمت است که عملیات اجرایی فاز راه‌اندازی آن شامل ۱۵۰۰متر موج شکن اصلی، ۴ پست اسکله با امکان تخلیه و بارگیری حدود ۹میلیون تن انواع کالا در سال دیده شده که ظرفیت پهلودهی به شناورهای تا ۱۰۰ هزار تن با حداکثر عمق آبخور ۱۷ متر در طراحی ‌ها لحاظ گردیده است و البته اسکله شماره پنج آن تکمیل شده و همانگونه که هم اکنون نیز شاهد هستید عملیات بارگیری کشتی های بزرگ در آن در حال انجام است.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) ضمن اشاره به ظرفیت‌های این مجموعه عظیم اظهار کرد: قرارگاه با در اختیار داشتن نیروی انسانی متعهد و متخصص و تجهیزات و ماشین‌آلات بروز و مدرن از ظرفیت و توان بالایی در کشور برخوردار است و توانسته در هر دوره، اعم از دوره بازسازی و همچنین دوره سازندگی کشور، رسالت خود را به نحو احسن اجرا نماید و علاوه بر پیمانکاری، امروز در بسیاری از حوزه ها تبدیل به سرمایه گذار شود و به دولت در سرمایه گذاری در پروژه ها و ایجاد اشتغال و کارآفرینی کمک کند وافتتاح فاز اول بندر پارسیان به رغم همه تحریم های ظالمانه خود گواه این موضوع است.
وی افزود: با نگاه به افق پیش روی کشور و تحولات جهانی که به‌صورت لحظه‌ای در حال تغییر و نو شوندگی هستند، لازم است تا قرارگاه نیز مأموریت‌های خود را متناسب با آن تغییر دهد و در راستای اسناد ابلاغی به‌ویژه سند راهبردی گام دوم انقلاب حرکت کند.
سردار هوش‌السادات گفت: قرارگاه باید در تمام حوزه‌های پیش روی خود، خلأها و گلوگاه‌های حال و آینده کشور را شناسایی کند و با حرکت در مسیر آن، شعار «ایران قوی» که مدنظر رهبر معظم انقلاب است را محقق سازد.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) یادآور شد: با تلاش‌های شبانه‌روزی مدیران این مجموعه و با حمایت ایمیدرو شتاب توسعه منطقه ویژه پارسیان اکنون سرعت بیشتری گرفته است .
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پارسیان نیز ضمن تقدیر از خدمات ارزنده مجموعه قرارگاه خاتم در کشور به ویژه در منطقه ویژه بیان داشت: اقداماتی که در حوزه اقتصادی شهرستان پارسیان به ویژه در زمینه فعالیت‌های بندری انجام شده است، دارای تاثیرات فرا استانی بوده و این بنادر نقشی مهمی در توسعه اقتصادی کشور ایفا می کند و قطعا رونق منطقه ویژه اقتصادی پارسیان و افتتاح پست‌های اسکله آن، برای مردم کشور و جوامع محلی مثمرثمر بوده و بزودی با راه اندازی سایر صنایع شاهد شکوفایی شهرستان پارسیان و رفع مشکل بیکاری باشیم.
دکتر علامه در پایان گفت: این منطقه بیش از پیش در توسعه صنعتی جنوب کشور نقش آفرینی خواهد کرد و به زودی شاهد مخابره اخبار خوب از این منطقه به سراسر کشور عزیزمان ایران خواهیم بود.