محرم آمد…

دل ها از غفلت پر می‌شوند..مردم شهر غرق گناه میشوند..امامحرم می‌آید و باز دل ها پاک میشوند و مردم شهر..همه ی ی غرق عشق مولا میشوند…

آغازی دوباره و شروع سال دیگر قمری از ماه محرم است، همان ماهی که خداوند در قرآن «سوره البقره، آیه ۲۱۷» از آن با عظمت یاد کرده و برای شکنندگان حرمت این ماه عذاب سختی قرار داده است، ولی در سال ۶۱ قمری حرمت این ماه را نگه نداشته و نوه پیامبر اسلام و خلیفه الله در روی زمین را با بدترین شکل ممکن بـه شهادت رساندند.

محرم، ماه عزای آل الله شد و حرمت آن برای شیعیان چندین برابر، بـه گونه ای که در روایتی است از امام رضا علیه السلام که می فرمایند: وقتی ماه محرم می رسید دیگر کسی پدرم را خندان نمیدید و روز عاشورا روز مصیبت و اندوه و ماتم و گریه پدرم بود.

 

محرم آمد خالصانه آمده ایم تا با دلهای شکسته و خسته اما امیدوار به آینده ،  خدا را به حسین علیه السلام وعشاق کربلا قسم دهیم که فراموشمان نکنند.

 

محرم در روح و باطن همه ما مسلمانان جای دارد.

محرم آمد و همه مسلمانان یک صدا بانگ بر می آورند که عشاق شهید کربلا راه شما ، اندیشه و تفکر شما در روح و روان همه ما جای دارد.

محرم آمد و باز آسمان بغض سنگین حسین علیه السلام و شهدای کربلا را که عاشقانه به سودای عشق حسین جان دادند را بر دوش می‌کشد.