به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی پارسیان، متن پیام دکتر علامه مدیرعامل منطقه ویژه به مناسبت هفدهم مردادماه و روز خبرنگار بدین شرح است:

۱۷ مرداد ماه “روز خبرنگار ” فرصتی مغتنم است برای پاسداشت حرمت قلم و تعظیم در برابر چشم‌های بیدار و نگهبانان دانایی جامعه رسالت خبرنگار، روشنگری و آگاهی بخشی به جامعه است و ره‌آورد ارزشمند خبرنگاران و متاع گران‌بهایی که در هریک از مأموریت‌های خویش بی‌هیچ چشم‌داشتی برای مخاطبان باز می‌آورند، «آگاهی» است که البته هیچ قیمتی نمی‌توان روی آن گذاشت.
خبرنگاران چشمان بینا و وجدان هوشیار جامعه هستند و همچون دیده‌بانانی امین و امانتدار مجدانه و متعهدانه در پی افراشتن پرچم آگاهی و روشنگری می‌باشند.
اعتقاد راسخ دارم مسئولیت و جایگاه خبرنگاران فرهیخته و تلاش قابل ستایش این عزیزان، در روشنی بخشی به افکار عمومی، سلامت جامعه و اعتلای میهن عزیزمان بخصوص در این روزها که کشورمان با مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا دست و پنجه نرم می‌کند، بسیار خطیر و تعیین کننده است.
بی‌شک امروز که دشمنان قسم‌خورده ایران اسلامی، همه ی ابزارها و رسانه های تحت اختیار را بسیج کرده تا مانع از تولید و جهش تولید در کشورمان شوند، بر این باور بوده که نقدهای مشفقانه خبرنگاران، اطلاع‌رسانی تخصصی و بکارگیری تمامی ابزارها در انعکاس ظرفیت‌ها و توان‌مندی‌های داخلی بویژه تبیین مزیتهای طرح عظیم صنایع انرژی پارسیان و کوشش برای تکمیل زنجیره معدنی و تبیین فرصت‌های سرمایه گذاری این مناطق فراملی در جلب و مشارکت سرمایه گذاران راه‌گشا خواهد بود.
ضمن تبریک هفدهم مردادماه و روز خبرنگار به تمامی صاحبان اندیشه، فکر و آگاهی، خبرنگاران، روزنامه‌نگاران، اصحاب رسانه، امیدوارم در عرصه خطیر اطلاع‌رسانی، بیش از پیش موفق باشید.
به باور بنده اعتماد عمومی بزرگ‌ترین سرمایه خبرنگاران است که البته به سادگی به وجود نیامده و این قشر جریان‌ساز جامعه در مسیر حقیقت‌جویی و انعکاس واقعیت‌ها و ثبت رخدادها هزینه‌های مادی و معنوی زیادی متحمل می‌شوند.
امیدوارم خبرنگاران و اصحاب رسانه بیانیه‌ی «گام دوم» رهبر فرزانه انقلاب را مدنظر قرار داده و برای اجرایی و عملی شدن چشم‌انداز ترسیم شده بکوشیم و با عملی نمودن موارد مطرح شده گامی بلند در راستای رفع مشکلات انبوه فرا روی کشورمان برداریم.

اینجانب وظیفه خود می‌دانم به عنوان سربازی کوچک در عرصه مدیریت اقتصادی و در این کانون راهبردی با پاسداشت زحمات یکایک تلاش‌گران رسانه‌ای و خبرنگاران صدیق از هم‌راهی و هم‌افزایی این عزیزان در توسعه اقتصادی میهن اسلامی و به خصوص کمک به بالندگی منطقه ویژه اقتصادی پارسیان نهایت قدردانی خود را ابراز دارم.

سید علی اصغر علامه
مدیرعامل