به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی پارسیان ،متن پیام تبریک به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

فرارسیدن دهم تیر ماه روز ملی صنعت و معدن فرصت مغتنمی است تا با تبیین و معرفی دستاوردهای صنعتی و معدنی کشور عزیزمان ایران، نقش کلیدی این دو حوزه را در اقتصاد و تحقق اهداف بلندمدت کشور یادآور شویم، عرصه‌ای که تلاش‌های تحسین برانگیز غیور مردان پولادین، چرخ‌های موتور پیشرفت کشور را به حرکت درآورده و با عزمی ملی و مدیریتی جهادی به پیش می‌رود.
اختصاص این روز فرصت مناسبی است که به مهم‌ترین موتور محرکه اقتصاد یعنی بخش صنعت و معدن نگاهی اندیشمندانه شود.
فعالیت‌های اقتصادی در منطقه ویژه اقتصادی پارسیان نیز علی‌رغم محدودیت‌ها، افزایش پیدا کرده که در همین راستا با اهتمام دست‌اندرکاران در آینده ای نزدیک، منطقه ویژه اقتصادی پارسیان به عنوان یکی از بزرگ ترین پروژه های ملی در غرب هرمزگان ، دارای جایگاه خاص و ممتازی در سطح ملی،نقش عظیمی در اشتغال و تولید ثروت کشور خواهد داشت.
من اعتقاد دارم گشایش دروازه اقتصادی ایران به وسیله منطقه ویژه اقتصادی پارسیان ممکن خواهد بود و نام پارسیان در نقشه جغرافیای طبیعی و اقتصادی کشورمان خواهد درخشید جایی که با تکمیل زیر ساخت ها و استقرار صنایع و شروع تولید علاوه بر جلوگیری از خام فروشی نفت شاهد عمران و آبادانی، افزایش اشتغال پایدار و شکوفایی اقتصادی کشور خواهیم بود.
امروز فرصت دوباره‌ای است که با همگرایی همه جانبه روند رو به رشد و توسعه این منطقه هموارتر شود.
اشتغال جوانان،تحول و آبادنی این منطقه و ایجاد توسعه متوازن برای من و همکارانم هدفی شیرین و لذت بخش است و ما با عزم راسخ و اراده ای جهادی برای دست یابی به چشم انداز برنامه‌های ششم توسعه، مبانی گام دوم انقلاب و تحقق شعار پشتیبانی ها و مانع زدایی برای ایجاد جهش تولید و ایجاد مشاغل پایدار در کنار صیانت از اشتغال موجود در دستور همه امور قرار داده و رونق تولید را بیش از پیش به ارمغان بیاوریم.
به خود می‌بالیم که در ایران عزیز اسلامی‌، مردمان دلیر و سخت‌کوشی دست همت به یکدیگر داده و مجاهدانه در راه صیانت از پویندگی اقتصاد این مرز و بوم، مساعی می‌ورزند.
بی‌شک با عنایت به نقش و سهم ویژه‌ی صنایع معدنی در رونق و جهش تولید ملی، اشتغال زایی، صادرات و ایجاد ارزش افزوده برای کشور، یکی از راه‌های اساسی نیل به اقتصاد چندبعدی و تحقق منویات مقام معظم رهبری، توجه ویژه به معدن و صنایع معدنی است.
ارتقای حوزه معدنی کشور می‌تواند راهگشای بسیاری از مشکلات اقتصادی‌ و افزایش تاب‌آوری اقتصادی کشور در مقابل تکانه‌ها و تهدیدهای خارجی باشد.
اینجانب به عنوان سربازی کوچک در جبهه‌ی اقتصادی کشور فرا رسیدن روز ملی صنعت و معدن را به تمامی جانفشانان این عرصه به ویژه خانواده بزرگ منطقه ویژه اقتصادی پارسیان تبریک عرض می‌کنم و امیدوارم با بهره‌گیری از توان داخلی به سوی کاهش آمار بیکاری و تولید هر چه بیشتر پیش رفته و سالی غرور انگیز را برای اقتصاد کشورمان رقم بزنیم.

 

سید علی اصغر علامه
مدیرعامل