به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی پارسیان ،بهزاد محمدی معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی پتروشیمی و وجیه اله جعفری معاون وزارت صنعت ، معدت و تجارت و مدیرعامل شرکت توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، ظهر امروز از زیرساخت ها، بندر و نیز طرح پتروشیمی سروش انرژی پایدار بازدید کردند و در جریان آخرین فعالیت های جاری قرار گرفتند.
بهزاد محمدی در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران با تشکر از ایمیدرو برای تامین زیرساخت های این منطفه اظهارکرد: ایمیدرو برای ساخت این منطقه سرمایه گذاری مناسبی انجام داده و زحمات بسیاری کشیده است و بزودی منطقه پارسیان به هاب جدید صنعت پتروشیمی تبدیل خواهد شد و تلاش داریم تا خوراک های متنوع را به سمت این منطقه سوق دهیم.

وی افزود: ۲۰ میلیون متر مکعب گاز به این منطقه اختصاص داده شده است و انتقال سایر خوراک ها برای این منطقه در دست برنامه ریزی است و افزون بر خوراک های نفت و گاز، انتقال محصولات پایه منطقه پتروشیمی عسلویه به عنوان خوراک نیز در حال مطالعه و برنامه ریزی است.
محمدی ادامه داد: ۲۲۰۰ هکتار به توسعه پتروشیمی در این منطقه اختصاص یافته است و توسعه طرح های پتروشیمی به رونق و اشتغال در منطقه کمک خواهد کرد و در حال حاضر در شرکت ملی صنایع پتروشیمی مجوز های مختلفی برای حضور پتروشیمی ها در منطقه پارسیان صار شده و از این جمله می‌توان به طرح سروش انرژی پایدار که یک طرح است GTX اشاره کرد.
وی در پایان ابراز امیدواری کرد با راه اندازی این پتروشیمی ها مشکل بیکاری جوانان حل شود و سهمی در اشتغال جوانان این مرز و بوم داشته باشیم.