به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی پارسیان،صبح امروز چهارشنبه  ۱۲ خردادماه، وجیه الله جعفری رئیس هیات عامل ایمیدرو و معاون وزیر صمت با هدف تصریح در روند پیشرفت پروژه ها از منطقه ویژه اقتصادی پارسیان بازدید کرد
در این بازدید که بهزاد محمدی معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی پتروشیمی ایران  ، احمد جباری نماینده مردم غرب هرمزگان در مجلس شورای اسلامی، خلیل قاسمی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان، مجتبی رضا پور فرماندار شهرستان پارسیان و سیدعلی اصغر علامه مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پارسیان حضور داشتند از از روند  پیشرفت پروژه های زیرساختی این منطقه بازدید و و در جریان آخرین اقدامات، پیشرفت ها و تحولات این طرح بزرگ ملی  قرار گرفت وسپس نشست های تخصصی برگزار گردید.
در حاشیه این بازدید رئیس هیات عامل ایمیدرو  اظهار داشت: منطقه ویژه اقتصادی پارسیان در چند وقت اخیر در زمینه‌های زیرساختی، بندر پارسیان، سرمایه‌گذاری، پتروشیمی، مسؤولیت‌های اجتماعی و … در این منطقه کارهای بزرگی صورت گرفت و تعاملات خوبی برقرار شده است.
وی افزود:چندین سرمایه گذاری خوب در این منطقه انجام شده است ک ما شاهد رشد سرمایه گذاری در منطقه ویژه پارسیان و پویایی این منطقه بوده ایم.
جعفری با اشاره به این که بندر ویژه صادرات محصولات پتروشیمی تا پایان سال به بهره برداری می رسد گفت: منطقه ویژه اقتصادی پارسیان در رشد آینده اقتصادی کشور موثر است و بر همین اساس بخش های زیر ساختی با شتاب در حال ساخت و تکمیل است.
وی تصریح کرد : در بخش سرمایه گذاری با حمایت شرکت ملی صنایع پتروشیمی همکاری و تعامل خوبی وجود دارد و سرمایه گذاری های خوبی انجام شده است.
در بندر منطقه ویژه اقتصادی پارسیان(بندر اختصاصی سازمان ایمیدرو) به عنوان دروازه اصلی واردات مواد اولیه و صادرات محصولات تولیدی مناطق ویژه
۱۹ اسکله داریم که اسکله ۵ به بهره برداری رسیده است و اسکله های ۷ و ۸ به پتروشیمی ها اختصاص دارد می توانند بر روند صادرات پتروشیمی یا واردات تجهیزات پتروشیمی موثر باشند.
وی در پایان ابراز امیدواری کرد بزودی و با یک کار جهادی شاهد توسعه همه جانبه این منطقه باشیم.