به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی پارسیان، متن این پیام بشرح ذیل می باشد:

همکاران گرامی، مهندسان ارجمند

پنجم اسفندماه در تقویم پر افتخار و زرین این کهن سرزمین، هر ساله به یاد روز تولد دانشمند بزرگ ایران، خواجه نصیرالدین طوسی به نام نامی مهندس مزین و ماندگار شده است.براستی تاریخ پر افتخار ایران اسلامی مشحون از دانشمندان و مهندسان فرهیخته‌ای است که پایه‌گذار تمدن بزرگ اسلامی ایرانی برای این مرز و بوم بوده‌اند. .
روز مهندس روز سپاس از مجاهدت‌ها و فداکاری‌های مهندسانی است که در هشت سال دفاع مقدس در خطوط مقدم جبهه و در زیر آتش انبوه دشمن با احداث سنگر ،راه ، پل ، بیمارستان و ..و دهها نوع سازه وخدمات مهندسی واندیشه و فکر مهندسی را به یاری فرماندهی دفاع مقدس آوردند و دین خود را برای پیروزی و عزت ملت ایران جانانه ارائه کردند.
تردیدی نیست پیشرفت ‌های صورت گرفته در ایران اسلامی به‌خصوص در منطقه‌ی ویژه اقتصادی پارسیان،افتتاح فاز اول بندر پارسیان،اسکله صد در صد ایرانی، نتیجه‌ افکار خلاقانه و همت و پشتکار عالی مهندسین مبتکریست که دل در گروه آبادانی این آب و خاک دارند،کسانی که “با تکیه بر خلاقیت و نوآوری” علیرغم تمامی محدودیت ها و مشکلات پیش رو توانسته اند جایگاهی ارزشمند در مسیر توسعه پایدار کشور برای خود کسب نمایند .
امیدوارم همه مهندسین بیانیه‌ی «گام دوم» رهبر فرزانه انقلاب را مدنظر قرار داده و برای اجرایی و عملی شدن چشم‌انداز ترسیم شده بکوشیم و با عملی نمودن موارد مطروحه گامی بلند در راستای رفع مشکلات انبوه فرا روی کشورمان برداریم.
ضمن تقدیر و تشکر از زحمات تلاشگران عرصه خطیر مهندسی کشور، این روز فرخنده را به همه مهندسان متعهد ایران اسلامی به ویژه خانواده بزرگ مهندسان منطقه ویژه اقتصادی پارسیان که با تلاشهای خستگی ناپذیر خود راه پیشرفت و توسعه را در پیش گرفته اند، تبریک گفته و توفیقات روزافزون این عزیزان را از درگاه خداوند متعال خواستارم.

سید علی اصغرعلامه
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پارسیان