به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی پارسیان، سید علی اصغر علامه که در آیین افتتاح نخستین اسکله بندر پارسیان گزارش به رییس جمهور ارایه می داد، افزود: این پروژه توسط قرارگاه خاتم و با سرمایه گذاری ۱۶۵۰ میلیارد تومانی راه اندازی شده است.
وی با اشاره به اثرات راه اندازی طرح فوق در غرب استان هرمزگان، اظهار داشت: ۱۱۰۰ شغل مستقیم با اجرای این پروژه ایجاد شده است.
به گفته علامه، با راه اندازی تمام اسکله های بندر پارسیان، تحولی اساسی در رفع محرومیت جنوب کشور به ویژه غرب هرمزگان رخ می دهد.
وی کل مساحت منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان را حدود ۱۰ هزار هکتار اعلام کرد و گفت: این منطقه قرار است هاب سوم پتروشیمی کشور و یکی از قطب های تولید فولاد شود.

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی پارسیان گفت: همزمان با افتتاح نخستین اسکله منطقه، عملیات اجرایی دو طرح پتروشیمی، یک طرح فولادی و یک پروژه شیرین سازی آب، آغاز شد.
علامه در سخنانش از رئیس جمهور درخواست کرد که سهمیه میعانات گازی منطقه ویژه پارسیان اختصاص یابد.
وی در ادامه خواستار موافقت معاونت علمی ریس جمهور با تبدیل پارسیان به مرکز کارخانه های نوآور فولادی، صنایع معدنی و پتروشیمی شد‌.
مدیر عامل هاب سوم پتروشیمی ایران گفت:با اجرای طرح‌ها این منطقه از همه امکانات حمل و نقلی هوایی، زمینی، ریلی و دریایی برخوردار و حداقل برای شصت هزار نفر اشتغال مستقیم ایجاد شود.

گفتنی است،:چشم انداز تولید ۱۸ میلیون تنی محصولات پتروشیمی، چهار میلیون تنی فولاد، ۶۰۰ هزار تنی آلومینیوم و ۳ میلیون تن پودر آلومینا، تولید ۴۳۰۰ مگاوات برق و ۷۵۰ هزار متر مکعبی آب شیرین کن برای این منطقه اقتصادی تعریف شده است.