به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی پارسیان متن پیام به شرح ذیل است .

بسمه تعالی

۲۶ژانویه،روز جهانی گمرک است.گمرکی که نقش مهمی در توسعه اقتصادی همه کشور ها در دنیا را ایفا می کند و بی شک ما نیز از این قاعده مستثنی نیستیم.
همانگونه که میدانید برای توسعه یک اقتصاد نیازمند ارتقاء و بهره گیری از آخرین فناوری ها در حوزه گمرکی هستیم لذا گمرک منطقه ویژه اقتصادی پارسیان با تجهیز به آخرین تکنولوژی ها به لحاظ دارا بودن نقش استراتژیک در حوزه اقتصادی و تجارت بین الملل، جایگاه ویژه ای در معادلات اقتصادی کشور خواهد داشت.
بدون تردید توجه به پروژه احداث بزرگترین بندر تخصصی صنعتی ، معدنی و تجاری کشور در منطقه ویژه اقتصادی پارسیان و بهره برداری از پست شماره ۵ این اسکله و اتمام چند پست دیگر در آینده ای نزدیک و امکان انجام صادرات و واردات، فعالیت گمرک منطقه ویژه را در جایگاه خاصی قرار خواهد داد.
در سال اخیر اقدامات ارزشمندی در ارائه کارهای گمرکی در منطقه ویژه اقتصادی پارسیان انجام داده است و جا دارد از همه کسانی که در این راه سخت ما را یاری کردند تقدیر و تشکر نمایم.
در شرایطی که کشورمان با تحریم های ظالمانه دشمن روبروست، جایگاه و نقش ویژه فعالین این عرصه ، به عنوان مرزبانان اقتصاد ایران، بیش از هر زمان دیگری آشکار شده و دارای اهمیتی بس مهم و بسیار راهبردی است.
من بر این باورم که، به رغم همه مشکلات، همکاران عزیزم در مجموعه گمرک ایران و گمرک منطقه ویژه اقتصادی پارسیان امروز پرتلاش تر، دقیق تر و خستگی ناپذیر تر از هر زمان دیگری و با روحیه جهادی ، خط مقدم اقتصاد کشور را حفاظت خواهند کرد.
اینجانب ضمن تبریک روز جهانی گمرک به همه مسئولان و کارکنان صدیق و امانتدار گمرک جمهوری اسلامی ایران به ویژه گمرک مستقر در منطقه ویژه و همکاران گرانقدر گمرک منطقه ویژه اقتصادی پارسیان، آرزوی توفیق روز افزون برای خدمتگزاری به مردم شریف کشورمان را از خداوند منان مسئلت می نمایم.

سید علی اصغر علامه
مدیر عامل