به گزارش پایگاه خبری منطقه ویژه اقتصادی پارسیان به نقل از روابط عمومی استانداری هرمزگان، استاندار هرمزگان در یادداشتی، ضمن گرامیداشت سال روز تاسیس منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان و با تشکر و قدردانی از تلاش‌های کارکنان و مدیران این مجموعه، این منطقه را محور تحول بزرگ و توسعه غرب هرمزگان دانست.

دکتر فریدون همتی در این یادداشت آورده است:

شهرستان پارسیان در غرب استان هرمزگان، در آستانه تحولی بزرگ قرار دارد و چشم انداز و افق روشن و درخشانی برای آینده این شهرستان ترسیم شده است که منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر، محور تحول و توسعه و اشتغال‌زایی این شهرستان و غرب هرمزگان محسوب می‌شود.
با توجه به ظرفیت‌های گسترده این منطقه، جهش های بزرگی در آن انجام می‌شود و جمعیت بسیاری در شهرستان پارسیان مشغول به کار خواهند شد.
در حال حاضر نیز در بخش های مختلف منطقه ویژه پارسیان نیروهای زیادی مشغول به کار شده‌اند و این توسعه و جهش در کارها با کمک و همراهی یکدیگر به وجود آمده است.
هدف گذاری بزرگی در منطقه ویژه اقتصادی پارسیان برای تولید بیش از ۱۴ میلیون تن محصولات پتروشیمی، چهار میلیون تن فولاد، هزار و ۴۰۰ تن پودر آلومینا، پنج هزار مگاوات برق و آب شیرین کن ۷۵۰ هزار متر مکعبی انجام شده است که این منطقه ویژه را به منطقه‌ای بزرگ و تاثیرگذار تبدیل خواهد کرد.
بندر منطقه ویژه اقتصادی پارسیان از دیگر ظرفیت‌های بزرگ این منطقه است که تاکنون ۱۰۰ میلیون یورو سرمایه‌گذاری در این بندر صورت گرفته و فاز اول آن، با ظرفیت ۹ میلیون تن تخلیه و بارگیری کالا آماده شده و در این بندر، کشتی های با تناژ بالا پهلوگیری خواهند کرد.
اینجانب با گرامیداشت ۲۷ دی سالروز تاسیس منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان، از تلاش‌های مجموعه کارکنان و مدیران این منطقه تشکر و قدردانی می نمایم و امیدوارم که تمامی فعالان در این منطقه خود را برای شروع به کار پروژه های بزرگ در پارسیان آماده کنند تا سرمایه‌گذاری‌های مختلف در این منطقه شکل گیرد.