به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی پارسیان معاون سیاسی و امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: رونق و افزایش فرصت های اشتغال در منطقه ویژه اقتصادی پارسیان به کاهش بیکاری و افزایش سطح رفاه مردم کمک موثری خواهد کرد.
علی رئوفی در دیدار با دکتر علامه مدیرعامل منطقه ویژه پارسیان و مهندس محمد پوراسفندیاری نائب رئیس هیات مدیره منطقه ویژه پارسیان بیان داشت: پارسیان به عنوان غربی ترین شهرستان استان هرمزگان از ظرفیت های بی نظیر اقتصادی و اجتماعی برخوردار است.
وی عنوان کرد: در دولت های گذشته با توجه به همین ظرفیت ها و لزوم جلوگیری از خام فروشی مصوبه ایجاد منطقه ویژه را در شهرستان پارسیان به تصویب رساندند. علیرغم اینکه بیش از ۱۰ سال از عمر این منطقه می گذرد هنوز صنعتی در این منطقه مستقر نشده است.
رئوفی با بیان اینکه استقرار صنایع کوچک و بزرگ در پارسیان به افزایش رفاه مردم شهرستان کمک خواهد کرد، خاطرنشان کرد: رونق منطقه ویژه پارسیان و حضور سرمایه گذاران در این منطقه می تواند به کاهش بیکاری کمک کند. اشتغال جوانان خواسته به حق مردم پارسیان است.
پیش از این دکتر علامه مدیرعامل منطقه ویژه پارسیان اظهارداشت: دهه فجر امسال شاهد آغاز عملیات اجرایی و احداث چند پروژه بزرگ و کوچک سرمایه گذاری در منطقه ویژه پارسیان خواهیم بود.
وی ادامه داد: همجواری پارسیان با منطقه عسلویه و پارس جنوبی و عبور سه خط لوله میعانات گازی و نفتی ظرفیت بی نظیری را برای حضور سرمایه گذاران دارد. مسئولان استانی هم باید حمایت های بیشتری را از این منطقه داشته باشند.