به گزارش پایگاه خبری منطقه ویژه اقتصادی پارسیان به نقل از خبرآنلاین ، سید علی اصغر علامه صبح امروز سه شنبه در دیدار با خلیل قاسمی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان که با حضور مهندس محمد پور اسفندیاری نائب رئیس هیأت مدیره این منطقه برگزار شد، بیان داشت: علیرغم پتانسیل های منحصر به فرد و جذاب منطقه ویژه ولی متاسفانه از سمت هرمزگان مورد کم لطفی قرار گرفته است.
وی عنوان کرد: پارسیان مظلوم و غریب واقع شده است. موقعیت های خوبی از دست داده است و باید جبران شود.
علامه خاطرنشان کرد: وزارت صنعت ۴ منطقه ویژه دارد، که دو منطقه پارسیان و خلیج فارس در هرمزگان واقع شده است و باید نگاه ویژه ایی به این استان داشته باشد. پارسیان ظرفیت های بین المللی دارد که می تواند مقصد مطمئن برای سرمایه گذاران باشد.
به گفته مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی پارسیان، طی دو ماه اخیر ۱۵۰ هزار تن کالا از بندر این منطقه صادر شده است.
وی با بیان اینکه باید نگاه حمایتی و پشتیبانی از پارسیان داشت گفت:این منطقه ارزش افزوده مناسبی برای استان و کشور به ارمغان خواهد آورد.
وی با بیان اینکه ۱۰ پروژه سرمایه گذاری در این منطقه طی دهه فجر کلنگ زنی و آغاز خواهد شد،اضافه کرد: حداقل ۴۰۰ میلیارد تومان زیر ساخت در بهمن سال ۹۹ اجرایی خواهد شد و سایت پارسیان در حوزه تولید فعال شود و زیر ساختهای ان در سال ۱۴۰۰ مورد بهره برداری قرار بگیرد.
علامه تصریح کرد: با تمامی هلدینگ های توسعه ایی مانند شستا، ساتا، بنیاد مستضعفان، سازمان بازنشستگی مکاتبه و مذاکره کرده ایم و از همه مجموعه ها برای سرمایه گذاری در منطقه ویژه پارسیان دعوت کرده ایم.
وی با بیان اینکه کشور در شرایط خاصی قرار دارد، تصریح کرد: از ظرفیت مردم، صنایع کوچک و سرمایه گذاران در حوزه صنایع کوچک و مینی فاینری بهره می گیریم و آمادگی جذب صنایع کوچک را هم داریم به همین دلیل اعتقاد داریم باید از سرمایه گذاران کوچک حمایت و جذب کنیم.
خلیل قاسمی رئیس سازمان صنعت و معدن و تجارت هرمزگان نیز در این دیدار بیان داشت: بندر پارسیان موجب رونق و پویایی منطقه ویژه پارسیان و منطقه غرب هرمزگان شده است.
وی با تاکید از شرکت ها و مجموعه های توسعه ایی کشور در حوزه سرمایه گذاری در منطقه ویژه پارسیان اظهار داشت: باید دو واحد توسعه ایی به منطقه ویژه پارسیان ورود کنند و اهداف رو به سمت حمایت و بهره گیری از ظرفیت سرمایه گذاری واحدهای توسعه ایی ببریم.
قاسمی تصریح کرد: راه اندازی بندر پارسیان می تواند رونق و توسعه غرب استان هرمزگان را رقم بزند.
وی تاکید کرد: سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان به عنوان قائم مقام وزیر صمت در استان آمادگی کامل برای حمایت و پشتیبانی از منطقه ویژه پارسیان را دارد.