به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، علی اصغر علامه ظهر امروز در یک گفت‌وگوی رسانه‌ای  اظهار کرد: دو ماهی هست که بنده به عنوان مدیرعامل منطقه ویژه پارسیان منصوب شده‌ام و پیش از آن نیز مشاور رییس هیأت عامل در سازمان ایمیدرو در حوزه مناطق ویژه فعالیت می‌کردم.

وی با بیان این که قرار نبود در این پست قرار بگیرم، افزود: عقب‌ماندگی جدی در منطقه ویژه پارسیان وجود دارد و لذا سازمان تصمیم گرفت تا بنده در خدمت این منطقه باشم تا بتوانیم پارسیان را به جایگاه واقعی خودش برسانیم.

مدیرعامل منطقه ویژه صنایع انرژی‌بر پارسیان ادامه داد: ایمیدرو ۴ منطقه ویژه شامل خلیج فارس، پارسیان، لامرد و کاشان را در اختیار دارد که منطقه ویژه پارسیان به نسبت دیگر مناطق از ظرفیت‌های ویژه‌تری برخوردار است اما به دلایلی نتوانسته به جایگاه واقعی خودش برسد و لذا وزارت صمت تصمیم گرفته تا این منطقه را به طور ویژه به جایگاه واقعی خود برساند.

علامه خاطرنشان کرد: ما در منطقه ویژه پارسیان ۳ وظیفه ایجاد زیرساخت، «سرمایه گذاری و تولید» و صادرات را بر عهده داریم که حدود ۱۰ سال از آغاز فعالیت این منطقه می‌گذرد ولی در بخش‌های مختلف از هدف‌گذاری‌های صورت گرفته عقب مانده است.

وی در همین توضیح داد: در حوزه زیرساخت، کارهایی شده اما به نسبت زمان عقب است. در زمینه تولید نیز تاکنون هیچ کارگاه تولیدی در منطقه نداریم اما در زمینه صادرات خوشبختانه کارهای خوبی در حال انجام است و به نتیجه نیز رسیده و کارهای خوبی از قرارگاه خاتم الانبیاء در شرایط تحریم صورت گرفته که با سرمایه‌گذاری بسیار عظیمی که صورت گرفته، اسکله ساخته شده فعال است و صادرات خوبی از آن صورت گرفته و در دو ماه اخیر ۱۵۰ هزار تن صادرات غیرنفتی از این اسکله صورت گرفته و متقاضی صادرات نیز از این اسکله داریم.

دو پتروشیمی در دهه فجر در پارسیان کلنگ‌زنی می‌شود

مدیرعامل منطقه ویژه صنایع انرژی‌بر پارسیان گفت: وظیفه اصلی ما ایجاد صنایع است و در این دو ماه اخیر تمام تلاشم را معطوف به این کرده‌ام که در این زمینه کارهای بزرگی انجام گیرد و در دهه فجر امسال کلنگ‌زنی ۱۰ پروژه در زمینه پتروشیمی، فولاد و سیمان را خواهیم داشت.

علامه عنوان کرد: در دهه فجر امسال دو پتروشیمی در این منطقه کلنگ‌زنی می‌شود که گام بزرگی در زمینه توسعه منطقه ویژه و ایجاد انگیزه برای استقرار دیگر صنایع در آن خواهد بود.