به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی پارسیان، سید علی اصغر علامه ظهر سه شنبه در دیدار با سرمایه گذاران حوزه بندری که در بندر شهید رجایی برگزار شد، بیان داشت: بندر پارسیان بعد از بندر شهید رجایی بزرگترین بندر کشور خواهد شد. با بهره گیری از تجربیات متخصصان داخلی و صاحب نظران حوزه حمل و نقل و بنادر سعی خواهیم کرد مشکلات دیگر بنادر کشور در این بندر تکرار نشود.
وی عنوان کرد: در حال حاضر صادرات و واردات در بندر پارسیان از اسکله شماره پنجم انجام می شود. این اسکله در فاز اول بهمن ماه سال ۹۹ آماده بهره برداری خواهد بود.
علامه تصریح کرد: محصولات تولیدی عسلویه از بندر پارسیان قابلیت حمل و نقل دارد و یک ظرفیت استثنایی برای عسلویه و منطقه ویژه اقتصادی  لامرد برای صادرات از این بندر است.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پارسیان با اشاره به اینکه پارسیان یک منطقه بکر با شرایط استثنایی است گفت: از پیشکسوتان حوزه حمل و نقل و حوزه دریایی دعوت می کنیم در کنار ما باشند و از تجربیات آنها بهره بگیریم.
وی افزود: آمادگی داریم در حوزه بندری از سرمایه گذاران توانمند و متخصص بهره بگیریم. این بندر ظرفیت مناسبی برای سرمایه گذاری در تمامی حوزه های بندری را دارد.
مدیرعامل هاب سوم پتروشیمی ایران در پایان اظهار داشت:بندر پارسیان در تمامی حوزه ها سرآمد اقتصاد و پتروشیمی کشور خواهد شد.