سید فریدالدین معصومی، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری برق و انرژی غدیر در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی پارسیان اظهار داشت: در بازدید از منطقه ویژه اقتصادی پارسیان،این منطقه را دارای ظرفیت های خوب و کم نظیری دیدم لذادر جلسه امروز با مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی پارسیان اعلام آمادگی شرکت سرمایه گذاری برق و انرژی غدیر را برای تامین برق این منطقه اعلام داشته و قول همکاری دادم.
معصومی با بیان اینکه ما تجربه کارهای مشابه ای را در مناطق مختلف کشور داریم گفت: شرکت برق و انرژی غدیر یکی از ۸ هلدینگ شرکت سرمایه‌گذاری غدیر است که ما فقط در بخش نیروگاه و انرژی فعالیت می‌کنیم، اما دیگر هلدینگ‌های این مجموعه روی بخش‌های دیگر همچون صنعت و معدن، آی‌تی، نفت و گاز و… به فعالیت مشغول هستند.مجموعه سرمایه گذاری برق و انرژی غدیر همیشه جزء سه شرکت برتر کشور بوده و این قول را می دهد در سریعترین زمان با بهترین کیفیت برق مورد نیاز این منطقه بزرگ که از آن به عنوان هاب سوم پتروشیمی یاد می شود را تامین کند.
وی در پاسخ به سوال مدت زمان در نظر گرفته برای انجام این پروژه گفت:در مورد مدت زمان این پروژه باید بگویم پروژه برق منطقه ویژه در فازهای مختلف و طبق برنامه ریزی صورت گرفته در سازمان ایمیدرو و خود منطقه ویژه اقتصادی پارسیان بین یک تا دو سال زمان خواهد برد.
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری برق و انرژی غدیر با اشاره به اینکه پیشرفت منطقه ویژه را بسیار چشمگیر و کاملا محسوس دیدمگفت: غبطه خوردم چرا مقدور نشده بود زودتر از این با این مجموعه همکاری کنم.
معصومی با تاکید بر اینکه در شرایط سخت تحریم و کرونا شرکت سرمایه‌گذاری برق و انرژی غدیر در راستای تعهدات ملی و اجتماعی خود با همکاری دولت و سایر شرکا در حال تولید برق مورد نیاز کشور است گفت:ما و همه سرمایه گذاران اگر شرایط و بستر برایمان فراهم شود با تکیه بر توان متخصین با دانش داخلی قطعا آمادگی کارهای بزرگ را داریم و با یک نگاه ملی از اینگونه طرح ها و پروژه های ملی استقبال خواهیم کرد.

در ادامه سید علی اصغر علامه، مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی پارسیان با بیان اینکه ما برای عقد قرارداد با شرکت های سرمایه گذاری به دنبال بهترین ها هستیم اظهار داشت: هلدینگ برق و انرژی غدیر یکی از شرکت های خوشنام و برتر در حوزه حامل های انرژی در کشور است که در مدت زمان کوتاهی توانسته به دستاوردهای زیادی در حوزه صنعت برق کشور دست پیدا کند لذا ما امیدواریم با ورود آنان بزودی برق مطمئن و پایدار مورد نیاز منطقه ویژه بصورت کامل فراهم شود.
وی ضمن تشکر از مجموعه هلدینگ غدیر بابت این اعلام آمادگی و قول همکاری بیان داشت: ما همواره کنار سرمایه گذاران خواهیم بود و به آنان نگاه ویژه ای خواهیم داشت چرا که میدان تولید و اشتغال امروز با حضور سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی زنده و پویاست.
به گفته علامه،منطقه ویژه اقتصادی پارسیان در به سرانجام رسیدن طرح های سرمایه گذاری در این منطقه، حمایت های لازم را داشته است و به فراخور حضور سرمایه گذاران، امکانات و زیرساختها؛ توسعه می یابد و هم اکنون نیز با تدابیر اتخاذ شده شرایط برای استقرار دیگر طرح های صنعتی فراهم است.
مدیرعامل هاب سوم پتروشیمی در پایان اظهار امیدواری کرد که با تداوم اهتمام ویژه مسئولان ملی، استانی،شهرستانی و تلاش مدیران،مهندسان و کارگران با حمایت همه جانبه سازمان ایمیدرو و وزارت صمت هرچه سریعتر زیر ساخت های منطقه ویژه اقتصادی پارسیان فراهم گردد و این منطقه در مسیر رشد و جهش صنعتی قرار گیرد تا شاهد شکوفایی هر چه سریعتر آن باشیم.