به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی پارسیان صبح امروز دوشنبه ۱۷ آذرماه با حضور مدیر عامل و اعضای هیات مدیره منطقه ویژه اقتصادی پارسیان،نمایندگان کارفرما،نمایندگان شرکت فراآبرسان سرزمین و مشاور عمومی طرح، در محل پروژه آب شیرین کن،قرارداد واگذاری زمین به سرمایه‌گذار جهت احداث آب شیرین کن در منطقه ویژه اقتصادی پارسیان پس از یکسال وقفه نهایی شد و زمین مورد نظر به مساحت تقریبی ۶.۳ هکتار به نمایندگان شرکت فراآبرسان سرزمین تحویل گردید.
سید علی اصغر علامه،مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پارسیان در خصوص این قرارداد با بیان اینکه این پروژه در ۳ فاز احداث خواهد شد، عنوان کرد: ظرفیت تولید این آب شیرین کن در فاز نخست ۵۰هزار متر مکعب در روز است و آب پروژه های مستقر در منطقه ویژه پارسیان را تامین خواهد کرد. همچنین در افق این طرح تولید روزانه ۷۵۰ هزار متر مکعب آب در روز معادل ۲۷۳ میلیون متر مکعب در سال پیش بینی شده است.
علامه با بیان اینکه فاز نخست ظرف مدت ۲ سال به اتمام خواهد رسید، اضافه کرد: پروژه آب شیرین کن ۱۵ میلیون متر مکعبی منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان توسط شرکت فرا آبرسان سرزمین احداث می شود و سرمایه گذار باتوجه به توسعه صنعتی و فروش آب در آینده از اجرای این طرح استقبال کرده است چرا که باتوجه به فروش آب صنعتی برای سرمایه گذار به صرفه خواهد بود.
به گفته مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پارسیان از آنجایی که روش شیرین سازی آب دریا به عنوان روش هزینه بر است و هزینه شیرین سازی و انتقال آب به هیچ عنوان با اعتبارات وزارت نیرو قابل تامین نیست،مناطق ویژه به عنوان پتانسیلی مهم برای اجرای طرح تلقی می شوده و منطقه ویژه اقتصادی پارسیان با دارا بودن مزایای بسیار دست به احداث این آب شیرین کن زده است،آب شیرین کنی که با هدف تامین آب صنایع مستقر در پارسیان و آب شرب شهرستان پارسیان و سایر موارد استفاده ای احداث خواهد شد.
وی تصریح کرد:برای پروژه یاد شده مجوزهای قانونی نظیر مجوزهای زیست‌محیطی، پدافند غیر عامل، میراث فرهنگی و سایر مجوزها از حدود ۲۰ سازمان و نهاد استانی اخذ شده است.
مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی پارسیان با اشاره به اهمیت این قرارداد و کار بزرگ صورت گرفته،با دعوت مجدد از صاحبان سرمایه برای سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی پارسیان تاکید کرد:
امتیازات ویژه ای که به سرمایه گذاران در این منطقه داده می ‌شود در سطح کشور کم نظیر است،سرمایه گذاران مورد حمایت همه جانبه ما خواهند بود و لحظه ای آنها را رها نخواهیم کرد.
علامه در پایان اظهار داشت:با احداث آب شیرین کن فرصت مناسبی برای سرمایه‌گذاران ایجاد خواهد شد پس انجام این پروژه بزرگ، از یک سو باعث خوشحالی و امیدواری شرکت های مستقر در منطقه ویژه و از سوی دیگر امید بخشی و امنیت خاطر را برای فعالان حوزه صنعت برای سرمایه گذاری در حوزه‌های مختلف صنعتی در این منطقه فراهم خواهد کرد و امیدواریم بزودی با احداث آب شیرین کن روح تازه ای به کالبد منطقه ویژه و سرمایه گذاران در این منطقه دمیده شود.