به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی پارسیان، صبح امروز، دوشنبه دهم آذرماه، جلسه ای با حضور دکتر علامه، مدیرعامل ،اعضای هیات مدیره منطقه ویژه اقتصادی پارسیان،
معاونت اقتصادی،سرمایه انسانی و امور اجتماعی ،مدیر توسعه اقتصادی و جذب سرمایه‌گذار،مشاور مدیر عامل در حوزه پتروشیمی با مهندس صمدی،مدیر عامل و اعضای هیات مدیره شرکت صنایع پتروشیمی لورچ برگزار گردید.
در این جلسه دکتر علامه، مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی با بیان اینکه کارهای بزرگی در منطقه ویژه اقتصادی پارسیان انجام گرفته گفت: پارسیان در سال های اخیر کانون توجه ایمیدرو بوده است.
وی با اشاره به حمایت از سرمایه گذاران پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی پارسیان به عنوان هاب سوم پتروشیمی کشور و با توجه به سهم بالای صنایع پتروشیمی در طرح جامع منطقه ویژه اقتصادی پارسیان که مورد توجه ویژه ایمیدرو است گفت: سرمایه گذاران در این منطقه از حمایت همه جانبه ما برخوردار بوده و فرش قرمزمان را برای حضور سرمایه گذاران در این منطقه پهن کرده و آنها را تنها نخواهیم گذاشت.
مدیر عامل هاب سوم پتروشیمی کشور در پایان اظهار امیدواری کرد : حضور شرکت سرمایه گذاری پتروشیمی لورچ را به فال نیک گرفته و امیدوارم با استقرار پتروشیمی ها این منطقه در آینده بتواند بستری برای پیشرفت کشورمان و ارتقای ظرفیت‌های اقتصادی را فراهم آورد.

حسین مرادی، مدیر توسعه اقتصادی و جذب سرمایه منطقه ویژه اقتصادی پارسیان نیز پیرامون قرارداد منعقد شده در این جلسه گفت: قرارداد واگذاری زمین به مساحت ۸۰ هکتار با شرکت سرمایه گذاری لورچ به امضا رسیده ومقرر گردیده این شرکت با تحویل زمین،سرمایه گذاری جهت احداث مجتمع با حجم سرمایه‌گذاری بالغ بر یک و نیم میلیارد یورو را آغاز کند.
مرادی تاکید کرد:طبق قرارداد منعقد شده این شرکت متعهد شده است طی یک برنامه چهار ساله این مجتمع را به بهره‌برداری برساند.

گفتنی است فاز نخست طرح های پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی پارسیان به میزان ۲.۸ میلیون تن محصولات پتروشیمی به جهت تولید محصولات پتروشیمی از جمله متانول، پلی پروپیلن،پلی اتیلن و… با اخذ مجوز NPC (شرکت ملی صنایع پتروشیمی) ایران برنامه ریزی شده است و حضور بیشتر پتروشیمی ها در هاب سوم پتروشیمی ایران در منطقه ویژه اقتصادی پارسیان که اولین بندر تخصصی صنعتی، معدنی و تجاری به عنوان دروازه صادارات و واردات مناطق ویژه جنوب در آن قرار داد می تواند به عنوان شش تنفسی جدیدی برای اقتصاد کشور باشد.