به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی پارسیان ،دکتر علامه مدیر عامل جدید منطقه ویژه اقتصادی پارسیان با حضور در منزل امام جمعه ،با شیخ احمد خنجی امام جمعه اهل سنت شهر پارسیان دیدار و گفتگو کرد.

دکتر علامه در این دیدار با اشاره به اینکه برای تحول به پارسیان آمده ام و امیدوارم بتوانم دغدغه‌ها نسبت به توسعه پارسیان را تحقق بخشم گفت: قطعاً حاشیه و سیاسی کاری مسیر خدمت را مسدود می‌کند و وحدت و همدلی رمز موفقیت ماست و همه با هم باید تلاش کنیم تا پارسیان را به جایگاه اصلی خودش برسانیم.
وی افزود:کمک به صادرات غیرنفتی محصولات صنعتی تولیدشده، تامین نیازهای داخلی در زمینه صنایع اصلی مادر، استفاده از منابع گازی موجود در پارس جنوبی و شمالی، اشتغال زایی و رفع محرومیت از منطقه وکاهش هزینه های تولید به منظور تسهیل ورود کشور به بازارهای رقابتی جهانی از اهداف مرتبط بر ایجاد این منطقه ویژه اقتصادی می باشد.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پارسیان با اشاره به اینکه این منطقه در مسیر شتابان توسعه و پیشرفت قرار خواهد گرفت، اذعان داشت: نخستین و بزرگترین بندر تخصصی صنایع معدنی و پتروشیمی کشور با ایجاد ۱۹ پست اسکله با ظرفیت تخلیه و بارگیری ۴۰ میلیون تن در منطقه ویژه پارسیان در حال ساخت است که می تواند به عنوان یکی از دستاوردهای مهم جمهوری اسلامی ایران در زمان تحریم ها از آن نام ببریم.
دکتر علامه با اشاره به مصوبه طرح آمایش نواحی تاثیر پذیر از منطقه ویژه اقتصادی پارسیان گفت: وزارتخانه‌های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ارتباطات و فناوری اطلاعات، کشور، آموزش و پرورش، نیرو، راه و شهرسازی، جهاد کشاورزی، فرهنگ و ارشاد، کار، رفاه و امور اجتماعی، وزارت دفاع و سازمان های محیط زیست و میراث فرهنگی باید خود را برای یک اتفاق بزرگ در کشور و در منطقه ویژه آماده کنند چراکه برای توسعه متوازن باید تمام دستگاه ها به وظایف خود عمل کنند تا در آینده شاهد پدیده های ضد توسعه ای و آسیب های اجتماعی متاثر از توسعه صنعتی نباشیم.

در ادامه امام شیخ احمد خنجی با تبریک این انتصاب بجا،حضور دکتر علامه را در راس مدیریتی این منطقه را اتفاقی میمون دانست.
وی با تاکید بر اینکه آشنایی قبلی دکتر علامه با این منطقه و مردم شهرستان پارسیان را یک امتیاز مثبت برای مدیریت بهتر این منطقه دانست.
امام جمعه اهل سنت شهر پارسیان با تأکید بر همدلی و حمایت همه جانبه اظهار داشت: شرایط و فضا را ما باید با آگاهی بخشی و جذب سرمایه گذاران فراهم کنیم،که با ورود سرمایه گذاران ،مشکل بیکاری جوانان رفع خواهد شد.
وی تاکید کرد: مدیر عامل جدید را بسیار پیگیر و پای کار دیدم و این مرا امیدوار ساخته که ان شاءالله اتفاقات خوبی در این منطقه رقم بخورد.
شیخ احمد خنجی در پایان ابراز امیدواری کرد: امیدوارم شاهد یک توسعه متوازن باشیم و به سایر موارد در کنار پیشرفت فیزیکی این منطقه نیز توجه شود و در نهایت برای مردم این شهرستان پرخیر و برکت باشد.