به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی پارسیان ،دکتر علامه مدیر عامل جدید منطقه ویژه اقتصادی پارسیان با حضور در دفتر امام جمعه با حجت الاسلام و المسلمین بارانی امام جمعه شهرستان پارسیان دیدار و گفتگو کرد.

دکتر علامه در این دیدار با اشاره به اینکه دغدغه مشترک همه مسوولان،آبادانی و رونق اقتصادی در کشور است گفت:در سال های پیشین در منطقه ویژه اقتصادی پارسیان زحمات زیادی صورت گرفته و کارهای نیز انجام شده است ولی با توجه به سابقه ده ساله ایجاد این منطقه باید صادقانه بگویم که هم توقع مردم شهرستان و هم توقع خود ایمیدرو خیلی بیشتر از اینها بوده و در حوزه زیر ساخت ها عقب مانده ایم و نیازمند فعالیت بیشتر در این زمینه هستیم.

وی تصریح کرد: تا پایان سال با یک کار جهادی و با استفاده از تمام ظرفیت های موجود کوشش خواهیم کرد عقب ماندگی های این بخش جبران شوند و در سال جهش تولید شاهد استقرار صنایع در منطقه ویژه اقتصادی پارسیان باشیم.
دکتر علامه با اشاره به سوابق خود در امور مناطق ویژه ایمیدرو، مدیریت حمل و نقل گروه توسعه ملی، مدیریت روابط عمومی شرکت سرمایه‌گذاری صنایع پتروشیمی ایران و عضویت در هیأت مدیره شرکت شیمی فرآورده‌های قشم و دیگر مسؤولیت‌های اجرایی، بیان کرد: در گام دوم انقلاب اسلامی، رساندن ظرفیت‌های ملی به محرکی برای پیشرفت و توسعه کشور امری ویژه از جانب رهبر فرزانه انقلاب اسلامی است و وظیفه داریم تا با اتکای به ظرفیت نیروهای جوان، افق‌های پیشرفت و توسعه منطقه ویژه پارسیان را محقق و عملیاتی کنیم.
وی با بیان اینکه شروع کار من به عنوان مدیرعاملی در منطقه ویژه همزمان با هفته وحدت بود و تجربه نشان داده با وحدت و همدلی هر کاری ممکن است اظهار داشت:تمام تجربیات و توان خودم را در زمینه توسعه پارسیان،استقرار صنایع و استفاده از ظرفیت‌های بالقوه این منطقه به منظور رساندن آن به جایگاه واقعی و بالفعل به کار خواهم بست و امیدوارم بتوانم با همراهی شما و همه مسئولین شهرستانی و استانی خدمت شایسته‌ای به مردم این منطقه داشته باشم.

دکتر علامه با تاکید به اینکه جوانان جویای کار باید بدانند با ورود سرمایه گذاران و پروژه ها ما قادر خواهیم بود نیرو جذب کنیم در غیر اینصورت امکان جذب و قول جذب یک ادعای واهی است از همه بزرگان،مسئولین خواست واقعیت ها را به مردم بگویند و با همراهی و همدلی زمینه ساز ورود سرمایه گذاران به این شهرستان باشند.
مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی پارسیان در پایان اظهار داشت:
راه بلندی در ایجاد زیرساخت‌ها و استقرار صنایع مهم و کلیدی پیش رو داریم و در همین مدت کوتاه با حضور شبانه روزی در پروژه ها و انجام برنامه زمان بندی،کارهای بزرگی در منطقه ویژه پارسیان آغاز شده که انجام آنها بواسطه پیگیری‌های مستمر استاندار،نماینده غرب هرمزگان،امام جمعه،فرماندار و همراهی رئیس هیات عامل ایمیدرو بوده است و امیدواریم بتوانیم با ایجاد موج همدلی و وحدت باعث پیشرفت و توسعه شهرستان پارسیان و تحول در منطقه ویژه باشیم.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین بارانی،امام جمعه شهرستان پارسیان ضمن تبریک انتصاب بجای دکتر علامه به عنوان مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی پارسیان اظهار داشت:از اینکه صادقانه و بدور از هرگونه اغراق واقعیت های منطقه ویژه را بیان نمودید و مثل بنده اعتقاد دارید انتظارها از این منطقه فراتر از این بوده و باید تلاش بیشتری صورت گیرد تشکر می‌کنم،هر چند از شما که هم خود در بدنه صنعت بودید و اشراف کامل به این منطقه دارید و هم به عنوان فرزندی از خطه جنوب،درد آشنا به مشکلات این منطقه هستید انتظاری غیر از این نمی‌ رفت.
وی افزود:خوشبختانه مدیریت جدید این مجموعه یک مدیریت جهادی است و با یک پیشینه تجربی ،علمی ودلسوزی خاصی که دارند منطقه ویژه اقتصادی پارسیان را قطعا زنده ومتحول خواهد کرد.
حجت الاسلام والمسلمین بارانی با تاکید بر اینکه نگاه من به این پروژه یک نگاه ملی و بزرگ است بیان داشت: ما در منطقه ویژه اقتصادی پارسیان ظرفیت های عظیمی داریم،از منابع خدادادی تا منابع انسانی و نیروی کار جوان و متخصص و مشکل اشتغال ما با استخدام چند نفر در این منطقه حل نمی‌شود بلکه معتقدم باید تلاش کنیم تا با استقرار صنایع در این منطقه، منطقه ویژه اقتصادی پارسیان را به یک نقش‌آفرین عمده در اقتصاد ملی و فراملی تبدیل کنیم و بندر این منطقه را به یک بندر بین‌المللی با استانداردهای جهانی تبدیل کنیم و بدین گونه اشتغالزایی کنیم.
وی تاکید کرد: رهبر معظم انقلاب شرایط امروز کشور را جنگ اقتصادی تعبیر کرده که در این جنگ همه کسانی که در حوزه فعالیت‌های اقتصادی تلاش می‌کنند رزمندگان خط مقدم این جبهه هستند.
امام جمعه شهرستان پارسیان در پایان اظهار داشت: امیدواریم با تلاش و همدلی،بزودی شاهد استقرار صنایع در منطقه ویژه باشیم و با ورود صنایع و سرمایه‌گذاران،شاهد رفع مشکل بیکاری و اشتغال جوانان این منطقه باشیم.