صبح امروز جلسه اضطراری کمیته مقابله با  ویروس کرونا به ریاست دکتر علامه، مدیرعامل این منطقه تشکیل شد.
دکتر علامه در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی پارسیان گفت: با تشدید موج کرونا در بیشتر نقاط کشور و به منظور پیشگیری در این منطقه صبح امروز جلسه اضطراری کمیته مقابله با ویروس کرونای منطقه ویژه تشکیل شد و مجموعه اقدام‌های لازم به منظور پیشگیری از این ویروس به تصویب رسید و به فوریت وارد فاز اجرا شد.
براساس این مصوبه ها،انجام غربالگری و تب سنجی از کلیه کارکنان در ورودی اصلی منطقه ویژه،دور کاری کارکنان این منطقه،استفاده کمتر از وسایل نقلیه عمومی، عدم برگزاری جلسات بالای پانزده نفر، تعطیلی فعالیت های جانبی اعم از آموزشی، ورزشی و فرهنگی،رعایت اصول اولیه بهداشت فردی به ویژه شست و شوی مرتب و با دقت دست‌ها، خودداری از رفت و آمدهای غیرضروری در شهر، عدم حضور در اجتماعات، رعایت فاصله گذاری و اجرای دقیق پروتکل‌های بهداشتی،الزام کلیه سرمایه‌گذاران و پیمانکاران مستقر در منطقه ویژه نسبت به اجرای دقیق پروتکل های بهداشتی بخشی از اقدام‌های این منطقه برای پیشگیری از بیماری و شیوع آن در میان کارکنان این منطقه و مراجعه‌کنندگان به این منطقه بود.

همچنین بسته های بهداشتی متشکل از ماسک،اسپری،ژل و… در اختیار واحدهای مختلف این منطقه قرار گرفت.
اعزام خودروهای منطقه ویژه اقتصادی پارسیان برای ضد عفونی کردن سطوح،معابر و اماکن  شهرستان شامل شهر و روستا از دیگر مصوبات این کمیته در  جلسه امروز بود.
مدیر عامل هاب سوم پتروشیمی ایران تاکید کرد: منطقه ویژه اقتصادی پارسیان، آمادگی کامل جهت ضدعفونی کردن خیابانها،معابر و اماکن این شهرستان را دارد.

دکتر علامه در پایان اظهار امیدواری کرد بزودی ویروس کرونا از جامعه رخت بربند و زندگی به شرایط عادی برگردد،مردم نیز باید پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند و بی توجه از کنار این ویروس منحوس نگذرند تا باعث تشدید و شیوع بیشتر آن در جامعه و خانواده ها نشود و شاهد اتفاقات ناگوار در این زمینه نباشیم.