به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی پارسیان،مهندس”محمد پوراسفندیاری” سه شنبه در نشست هماهنگی راهبری امور منطقه تصریح کرد: دراجرا و اعمال محدودیت های کرونایی فعالیت هیچ بخشی از واحد ها و مجموعه های منطقه نباید تعطیل و یا مختل شود و همه ظرفیت ها در تداوم فعالیت آنها بکار گرفته می شود.
این مقام مسئول در ادامه با اشاره به اجرای طرح جامع از اول آذرماه در کشور بر اساس تصمیم ستاد ملی کرونا خاطر نشان کرد: برای اجرای اقدامات این طرح در منطقه تمهیدات و سازو کارهای لازم پیش بینی شده است و با همکاری واحدهای ذیربط پروتکل های بهداشتی با دقت نظر کامل برای صیانت از نیروی کار با جدیت دو چندان به مرحله اجرا در می آید.
پوراسفندیاری با اشاره به طرح های در دست اجرای این منطقه افزود: در سال جهش تولید یکی از اهداف مدیر عامل و هیات مدیره راه اندازی اسکله ها و در مدار سرویس دهی قرار گرفتن آنها می باشد تا این منطقه بیش از پیش در توسعه صنعتی جنوب کشور نقش آفرینی داشته باشد.
وی با روشن توصیف کردن چشم انداز منطقه متبوعش خاطر نشان کرد: روحیه جهادی و حرکت در مسیر نقشه راه تعیین شده و هدف گذاری های استقرار صنایع انرژی بر در این منطقه ضامن دستیابی به اهداف است و این مهم در سرلوحه برنامه های مدیران این منطقه است که در تعامل با مدیریت ارشد استان و همچنین مدیریت ارشد ایمیدرو افق روشنی فراروی منطقه ویژه پارسیان قرار دارد.
به گفته این مدیر صنعتی بندر پارسیان به عنوان بزرگ‌ترین بندر تخصصی صنعتی و معدنی کشور در افق توسعه جمهوری اسلامی قرار گرفته است و برای دستیابی به این هدف هم افزایی و همکاری بین بخشی از الزامات گریز ناپذیر است.
عملیات اجرایی فاز راه‌اندازی بندرپارسیان شامل ۱۵۰۰متر موج شکن اصلی، ۴ پست اسکله با امکان تخلیه و بارگیری حدود ۹میلیون تن انواع کالا در سال است و این فاز مشتمل بر ۴ پست اسکله شامل ۱ پست اسکله فله مایع، ۱پست اسکله فله خشک و ۲ پست اسکله عمومی و کانتینری است.
گفتنی است :منطقه ویژه اقتصادی پارسیان از زیر مجموعه های ایمیدرو در غرب استان هرمزگان و در مجاورت مراکز و کانون های اصلی انرژی کشور واقع شده است.