به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی پارسیان، در آغاز هفته کتاب و کتابخوانی،دکتر علامه مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پارسیان،در اقدامی فرهنگی برای کلیه پرسنل این منطقه کارت عضویت در کتابخانه های عمومی ایران را صادر کرد.
دکتر علامه در گفتگو با خبرنگار منطقه ویژه اقتصادی پارسیان با بیان اینکه ما وارثان فرهنگ پویا و تمدن والای اسلامی و ایرانی هستیم و برای تحقّق آن فرهنگ، باید به کتاب و کتاب خوانی اهمیت داده و کتاب را به عنوان یک کالای تأثیرگذارِ فرهنگی و معنوی، ارج نهیم بیان داشت:امروزه بسیار می شنویم و می خوانیم که سرانه مطالعه در ایران پایین تر از دیگر کشورهاست و یا فرهنگ مطالعه در بین مردم همه گیر نشده است و مطالعه به صورت عادت روزمره در نیامده است و در کل مطالعه در سبد امور روزمره خانواده ها قرار نگرفته است.
دکتر علامه افزودمن شدیداً معتقدم که نمی‌توان بدون توجه به فرهنگ کتاب‌‌ و ‌کتابخوانی به توسعه اقتصادی و پیشرفت علمی رسید یعنی بدون «فرهنگ توسعه» نمی‌توان به «توسعه اقتصادی» رسید و کتابخوانی یکی از ابزارهایی است که، برای اداره کشور روش می‌آموزد. مطمئن باشید هرکس کتاب بخواند، خارج از مقوله سخن نخواهد گفت و بدون برنامه­ ریزی دست به اقدامی نخواهد زد.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پارسیان با اشاره به اینکه در هرجایی که بودم همیشه توجه ویژه ای به فرهنگ کتاب و کتابخوانی داشته ام گفت:بنده برای ترویج فرهنگ کتابخوانی در این جا برنامه ویژه ای داشته و اقدام به عضویت درآوردن همه پرسنل منطقه ویژه نیز در راستای همین برنامه ها بود.
وی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب، اظهار داشت: ما باید بر حسب وظیفه ذاتی خود به تبلیغ و اجرای بیانیه گام دوم انقلاب به ویژه در حوزه کتاب‌خوانی و مطالعه بپردازیم و سربازان خط مقدم عرصه دانایی و آگاهی بخشی باشیم.
وی تاکید کرد: یکی از دلایل اصلی پیشرفت اقتصادی چین به رابطه‌ تنگاتنگ و مستقیم، توسعه و پیشرفت با توسعه و پیشرفت کتاب و کتابخوانی مربوط می‌شود، درحالی‌که نگرش رابطه میزان مطالعه و افزایش آگاهی‌ها با توسعه هنوز جایگاه مشخصی در کشور ما ندارد.
دکتر علامه تصریح کرد:یکی از طرح‌های موثر و مهم که آثار بسیار زیادی داشت طرح «کتاب در سبد مصرف کارگران» بود که متاسفانه خیلی زود متوقف شد و امیدواریم با نگاه ویژه همه ارگانها و نهادها برای ترویج فرهنگ کتابخوانی پای کار آیند.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پارسیان در پایان اظهار داشت:
امروز کشور ما بیش از هر چیز نیازمند دانایی اسـت؛ همانگونه که بزرگان گفته اند برای نابود کردن یک فرهنگ نیازی نیست کتابها را سوزاند،کافیست کاری کنید مردم آنها را نخوانند،بیست و چهارم آبان روز کتاب بر کتاب خوان ها و کتابدارها مبارک باد