به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی پارسیان؛ آیین تجلیل از چهل سال مجاهدت فرمانده منطقه چهارم نیروی دریایی سپاه با حضور مسئولین شهرستان پارسیان، فرمانده منطقه پنجم دریایی سپاه، فرمانده سپاه بندر لنگه،مسئول امورفرهنگی،پرسنل منطقه ویژه اقتصادی پارسیان و جمعی از مردم در سالن تندگویان برگزار شد.

حجت الاسلام بارانی، امام جمعه شهرستان پارسیان، در این مراسم با بیان اینکه تجلیل از مجاهدان و رزمندگان تجلیل از مسیر حقی است که آنها پیمودند، گفت: همانگونه که شهدا مظلومند، هم سنگران شهدا و کسانی که امروز ادامه دهنده راه شهدا هستند نیز مظلوم و ناشناخته باقی مانده اند.

وی افزود: بحمدالله سردار منصور روانکار با مجاهدت چهل ساله در پاسداری از انقلاب اسلامی افتخار ملت ایران هستند، تعهد ایشان به نظام اسلامی و مردم شریف نمونه است و برنامه امشب کوچک ترین ادای دین نسبت به مجاهدت شبانه روزی ایشان در خدمت به ملت ایران و ایجاد امنیت است.

امام جمعه پارسیان، با اشاره به اینکه امروز با مجاهدت سردار روانکار و امثال ایشان مرزهای آبی جمهوری اسلامی برای دوستان امن و برای دشمنان رعب آور است، تاکید کرد: نیروی دریابی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افتخار نظام و ملت ایران است و باید دلسوزان و افتخارات واقعی ملت ایران به نسل جوان معرفی شوند تا دشمن نتواند با تحریف افرادی که هیچ تعهد و ایثاری نسبت به ملت ایران ندارند را به عنوان افتخار و بزرگ ملت معرفی کند.

مجتبی رضاپور، فرماندار شهرستان پارسیان در این مراسم، امنیت را زیر ساخت کلیه تحهیزات بشر دانست و گفت: اگر امنیت نباشد، توسعه و اقتصادی نیست و همچنین هیچ سعادتی رخ نخواهد داد.
وی، افزود: شان و عظمت جمهوری اسلامی ایران کسانی هستند که به اندازه انگشتان یک دست در برابر انبوهی از امکانات و تجهیزات دشمنان قد برافراشتند، همه افتخارات جنگ بیان نشده و ناگفته هایی مانده و باید این افتخارات بیان شود زیرا خیلی از جوانان ما از جنگ و افتخارات آن نمی دانند.
فرماندار پارسیان، خطاب به سردار روانکار، فرمانده منطقه چهارم ندسا، تاکید کرد: شهرستان پارسیان به شما افتخار می کند زمانی که سیل شهرستان را فراگرفت شما و همکاران شما بودید که در کنار مردم و مسئولین این شهر ماندید و خدمت رسانی کردید.