به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی پارسیان، مراسم گرامیداشت ۱۶ مهرماه، روز نیروی دریایی سپاه و شهادت نادر مهدوی با همت ناوتیپ ۴۱۲ ذوالفقار منطقه چهارم ندسا با حضور سردار روانکار،مدیر کار و خدمات اشتغال منطقه ویژه اقتصادی پارسیان و تنی چند از پرسنل منطقه ویژه اقتصادی پارسیان،امام جمعه شهرستان،امام جمعه اهل سنت پارسیان و مسئولین شهرستانی در سالن کوثر برگزار شد.

سردار منصور روانکار، فرمانده منطقه چهارم نیروی دریایی سپاه، در این مراسم با گرامیداشت روز نیروی دریایی سپاه و شهادت نادر مهدوی، گفت: وقتی به تاریخ اسلام و حماسه های آن نگاه می کنیم یک حماسه در قله قرار دارد و در آن صحنه های بسیار لطیف و در عین حال با اقتداری وجود دارد و آن چنان عظمت دارد که هیچ زبان و قلمی توان نوشتن و بیان آن را ندارد و آن حماسه کربلاست.

وی، با اشاره به اینکه،به دلاوری ها و افتخارآفرینی ها در دریا کمتر پرداخته شده است، تاکید کرد: نیروی دریایی سپاه در خلیج فارس حدود ۱۲۰ عملیات انجام داد که همه این عملیات ها با صدام و حزب بعث نبوده، بلکه همه استکبار در مقابلش حضور ‌داشتند.

سردار روانکار، خاطرنشان کرد: یکی از علت هایی که رهبر‌معظم انقلاب همواره بر آن تاکید داشتند این است که این حماسه ها برای نسل جوان گفته و مکتوب شود، حماسه هایی که از تصورات بشری خارج است.

وی در پایان خطاب به جوانان ساحل نشین خطه جنوب کشور، گفت: جوانان ساحل نشین بدانند که شهیدان امثال مهدوی، دارا، متعلق به خطه جنوب هستند، شهیدانی که دنیای استکبار را به زانو درآوردند و باید زندگی آنها مورد مطالعه دقیق قرار گیرد.