به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی پارسیان،نشست صمیمی اعضای انجمن جوان یار با دکتر پاکزاد مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پارسیان و با حضور دکتر علامه مشاور معاون وزیر صنعت و رییس هیأت عامل ایمیدرو و با همراهی مهندس رضاپور فرماندار پارسیان،نماینده عالی دولت ،جهت هم اندیشی اشتغالزایی جوانان بومی در منطقه ویژه اقتصادی پارسیان در محل فرمانداری پارسیان برگزار شد.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پارسیان در ابتدای جلسه با اشاره به حمایت های انجام شده از وی تا کنون بیان داشت: بدین وسیله مراتب تقدیر و تشکر خود را بابت تمامی تلاش ها و پیگیری های دکتر غریب پور،رئیس هیأت عامل ایمیدرو ،دکتر علامه،مشاور توانا و‌دلسوز در مناطق ویژه،مهندس جباری ،نماینده پیگیر حوزه غرب هرمزگان،دکتر همتی، استاندار با درایت استان هرمزگان،مهندس رضاپور،فرماندار جوان شهرستان پارسیان،ائمه جمعه شهرستان پارسیان و سایر عزیزانی که ما را یاری رساندند اعلام میدارم.
پاکزاد با بیان اینکه در اردیبهشت ماه سال جاری در همین مکان نوید جذب هزینه ۲۸۵ میلیارد تومانی در بحث گسترش زیرساخت را برای سال ۹۹ داده بودم،اکنون باید اعلام کنم با افزایش دوبرابری این مهم،شاهد جهش عملی در منطقه ویژه اقتصادی پارسیان با برگزاری مناقصه زیرساخت ها در منطقه ویژه اقتصادی پارسیان به ارزش ۳۲۰ میلیارد تومان خواهیم بود.
وی با اشاره به اینکه فراخوان ایستگاه تقلیل فشار گاز به مبلغ ۲۱۵ میلیارد تومان و جاده پسکرانه به بندر و آماده سازی کریدور به مبلغ ۱۰۵ میلیارد تومان منتشر شده است بیان داشت: با حمایت سازمان ایمیدرو در مهر ماه ۱۵۰ میلیارد تومان دیگر از پروژه های مهم و اساسی منطقه نظیر گره ترافیکی، کنترل سیلاب، فیبر نوری و … به مناقصه می رود و زیرساخت ها در پارسیان به سرعت و دقت تکمیل می گردد.
پاکزاد تصریح کرد:با همت استاندار هرمزگان در راستای آماده سازی زیرساختهای و جذب سرمایه گذار در پروژه های آب شیرین کن و ایستگاه گاز و برق در دستور کار قرار گرفته است که به زودی کلنگ زنی خواهد شد.
وی با تاکید بر اینکه انجام این پروژه های زیر ساختی تحولی را در بحث زیرساخت‌ها ایجاد خواهد کرد اظهار داشت:این اتفاق می تواند نقش مهمی در اشتغال شهرستان ایفا کند و افق آینده خوبی را برای منطقه ویژه اقتصادی پارسیان رقم زند.
وی افزود: گام بعدی ما احیا پروژه های راکد و متوقف شده است،همچنین اقدام دیگر ما در حوزه سرمایه‌گذاری است. سرمایه گذاری در پروژه‌های متعدد در سال ۹۹ مثل ایجاد پالایشگاه‌های مینی فاینری،کارخانه لوله بدون درز(رزوه) و غیره اشاره کرد که می تواند اولین چراغ ها را در منطقه ویژه اقتصادی پارسیان روشن کند.
پاکزاد خاطر نشان کرد: بحث بندر منطقه ویژه اقتصادی پارسیان بهره‌برداری از آن امسال به فراخوان خواهدرفت. پیشرفت اسکله شماره پنج ما خیره کننده بوده است و امروز به با سرعت و قدرت این اسکله‌ها در حال تکمیل شدن است و قطعا نقش مهمی در توسعه صادرات ما می تواند داشته باشد.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پارسیان تصریح کرد:قبول داریم که این پروژه،یک پروژه ملی است ولی من سفیر استان هرمزگان و شهرستان پارسیان خواهم بود و شدیداً معتقدم هر توسعه ای که اتفاق می افتد توسعه جامعه محلی هم باید به همراه خود داشته باشد.
هدف ما جذب سرمایه‌گذار است و بستر را باید آماده کنم، با ورود سرمایه گذاران اشتغال ایجاد خواهد شدو من معتقدم سطح سواد و توانای کار جوانان پارسیانی و هرمزگانی کمتر از جوانان پایتخت نیست و می‌توانند در رده های کلان کشور مدیریت نمایند و این را بارها نشان داده اند و قطعا در آینده نگاه ویژه ای را به این جوانان خواهیم داشت و در همین ابتدای ورودم با استخدام نیروهای تحصیل کرده هرمزگانی و پارسیانی آن را نشان دادم و در آینده نیز این رویه را ادامه خواهم داد.