به گزارش خبرنگار روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی پارسیان در این بازدید که صبح امروز باحضوردکتر مسعود پاکزاد مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پارسیان و‌تنی چند از کارشناسان پروژه بندر این منطقه انجام گرفت، علامه پیشرفت پروژه بندر را مثبت و خیلی خوب ارزیابی کرد و افزود:این پروژه برای سازمان ایمیدرو از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و باید اذعان کرد:اگر کرونا نبود اکنون بندر پارسیان به نتیجه رسیده بود.
این مقام ارشد ایمیدرو درباره ی دلیل سفرش به پارسیان به خبرنگار روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی پارسیان گفت: من با هدف تسریع در روند پروژه بندر و حل مشکلات احتمالی به پارسیان سفر کردم،همانگونه که می دانید ایمیدرو بندر پارسیان را دوباره احیا کرد و نقش گسترده ای در توسعه این بندر مهم داشت و از طرح های توسعه ای منطقه حمایت کرد تا با تکیه بر توانمندی های داخلی، شاهد حضور سرمایه گذاران و افزایش توان صادراتی و تولیدی کشور باشیم.
وی افزود: باید بگویم امسال برای اولین بار بودجه اختصاصی برای منطقه ویژه اقتصادی پارسیان از لامرد بیشتر بود و این خود گواه اهمیت این موضوع است. بنده هم با توجه به اهمیت موضوع به عنوان نماینده سازمان به اینجا آمده ام تا از نزدیک مشکلات را شناسایی و موانع و کاستی های پیش روی این پروژه عظیم ملی را با درایت رئیس هیأت عامل ایمیدرو مرتفع سازم.
مشاور رئیس هیات عامل در مناطق ویژه اقتصادی ایمیدرو اظهار امیدواری کرد: ان شالله در سال جهش تولید شاهد استقرار صنایع در منطقه پارسیان خواهیم بود و با افتتاح اسکله های بندر پارسیان این منطقه نقش مهمی در توسعه صادرات کشور خواهد داشت.
مشاور معاون وزیر با اشاره این که این بندر یکی از مهم ترین پروژه های سازمان توسعه و نوسازی صنایع و معادن (ایمیدرور) ایران است بیان داشت:امیدواریم هرچه سریعتر همه زیرساخت ها برای جذب بیشتر سرمایه گذاران مهیا شود و این کار با اتحاد و همدلی و یک کارتیمی قطعاً ممکن است.
دکتر علامه در پایان اظهار داشت:طرح های ملی منطقه ویژه اقتصادی پارسیان باید به صورت ویژه و مستمر از طریق مسئولین شهرستانی و استانی پیگیری شود چرا که با برنامه ریزی و استفاده از ظرفیتهای این منطقه، اشتغال عظیمی در استان هرمزگان ایجاد می شود و نقش برجسته ای در کاهش میزان بیکاری در شهرستان پارسیان و به تبع آن در استان هرمزگان خواهد داشت.