به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی پارسیان،نشست صمیمی اعضای انجمن جوان یار با دکتر پاکزاد مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پارسیان و با حضور دکتر علامه مشاور معاون وزیر صنعت و رییس هیأت عامل ایمیدرو و با همراهی مهندس رضاپور فرماندار پارسیان،نماینده عالی دولت ،جهت هم اندیشی اشتغالزایی جوانان بومی در منطقه ویژه اقتصادی پارسیان در محل فرمانداری پارسیان برگزار شد.

فرماندار پارسیان در این نشست با اشاره به اینکه تنها چیزی که صنعت نیازدارد آرامش و امید است بیان داشت : زیر ساختهای و زیربناهای خوبی در صنایع پارسیان پایه گذاری کرده ایم و این مسئله در دراز مدت خود نمایی خواهد نمود.

مهندس رضاپور در ادامه تصریح کرد: با همت استاندار هرمزگان و مدیرعامل منطقه ویژه در راستای آماده سازی زیرساختهای و جذب سرمایه گذار در پروژه های آب شیرین کن و ایستگاه گاز و برق در دستور کار قرار گرفته است که به زودی کلنگ زنی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در بدترین شرایط چهل سال انقلاب هستیم، گفت: ازجمله این شرایط و مشکلات می توان به تحریم های ظالمانه برعلیه نظام ،نبود منابع مالی و کاهش اعتبارات داخلی و همچنین خسارت سنگین سیل به زیرساختهای شهرستان و منطقه ویژه اشاره کرد ولی با تلاش و کوشش شبانه روزی از این آزمون سخت با سربلندی بیرون آمدیم.

نماینده عالی دولت با بیان اینکه سیل خسارت ۵۰۰ میلیاردی به زیرساختهای شهرستان و منطقه ویژه اقتصادی وارد کرد بیان داشت: در همین راستا و با تلاش مدیران و با پشتیبانی دکتر همتی استاندار هرمزگان، در مقابل آن خسارت ،پروژه های قابل بهره برداری در شهرستان ۷۶۰ میلیارد ریال می باشد و پروژه های که در صنایع انرژی بر با اعتباری بالغ بر ۲۲۰ میلیارد تومان کلنگ زنی خواهد بود و این گوشه ای از خدمات دولت هست که در شرایط تحریم صورت گرفته است.

مهندس رضاپور با بیان اینکه آزادی بیان در چهار چوب شکل بگیرد، افزود: نشست فرماندار با خبرنگاران و سمن ها هر دو ماهی یکبار صورت میگیرد و نباید در خواست هایمان در صنایع بدنبال استخدام بعنوان نیروی حراست یا سطح پائین باشد و به اعتقاد من سطح سواد و توانای کار جوانان پارسیان کمتر از جوانان پایتخت نیست و می‌توانند در رده های کلان کشور مدیریت نمایند.

نماینده عالی دولت در شهرستان پارسیان گفت: باید با همدلی و کمک هم آینده پارسیان و هرمزگان را بسازیم خوشبختانه با همت مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی بر پارسیان حسابهای مالی این منطقه از تهران به پارسیان انتقال داده شد و همچنین بیمه کارگران و شرکتها و پرسنل در شهرستان ارائه می شود که این یک امتیاز جهت احداث بیمارستان تامین اجتماعی از طرف دولت در پارسیان خواهد بود.

ایشان با اشاره به اینکه زمینه ساز احداث پست ها کلیدی و دائم برای جوانان هستیم ، افزودند: نباید کاری کنیم که تجربه تلخ عسلویه در پارسیان اجرا شود و باید نقاط ضعف را تبدیل به فرصت نمایم و با اجرا کردن پیوست های فرهنگی ،آموزشی،اقتصادی و بهداشتی، پارسیان را به عسلویه دوم تبدیل نخواهد شد و قطعا ما نیز چنین اجازه ای نخواهیم داد.

مهندس رضاپور در ادامه با بیان اینکه نیازمند حمایت و همدلی جوانان با صنایع و شهرستان هستیم گفت:جذب سرمایه گذار بهترین هدیه برای شهرستان است و برای جذب سرمایه گذار فرش قرمز پهن میکنیم و حمایت قاطع خود را اعلام میداریم

‌فرماندار پارسیان در پایان با اشاره به اینکه باید سند توسعه شهرستان نوشته شود افزودند: اگر سند توسعه شهرستان آماده بود میتوانستیم جوانان جویای کار را به سمت کارآموزی و تحصیل و آشنایی با حوزه ها مختلف و ظرفیتهای و پتانسیل های موجود در صنعت و شهرستان جذب سرمایه گذار داشته باشیم چرا که این جوانان هستند که آینده هرمزگان و پارسیان را خواهند ساخت