در این مراسم که با حضور دکتر مسعود پاکزاد مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پارسیان، مهندس مجتبی رضاپور فرماندار شهرستان، حجت‌الاسلام والمسلمین ابراهیم شیبانی رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی، علیرضا خورشیدزاده مدیر روابط عمومی و تشریفات منطقه ویژه برگزار شد، با اهدا لوح تقدیر و تندیس یادبود از خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای تقدیر به عمل آمد.

به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی پارسیان در ابتدای این مراسم، گلستانی نماینده خانه‌مطبوعات استان هرمزگان در شهرستان پارسیان به ذکر مشکلات خبرنگاران پرداخت و خواستار رفع دغدغه اینترنتی همکاران رسانه‌ایش شد و از تعامل خوب و سازنده منطقه ویژه اقتصادی پارسیان با اصحاب رسانه تشکر نمود.
سپس دکتر پاکزاد مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی پارسیان با تبریک روز خبرنگار به اهالی رسانه اظهار داشت: هویت خودم را از رسانه می‌دانم و خویش را از خبرنگاران جدا نمی‌دانم.
ایشان با بیان این‌که خبرنگاری در شرایط فعلی با چالش و فراز و نشیب‌های فروان مواجه است، تصریح کرد: سرعت انتقال و تبادل اطلاعات نشانه قدرت بی بدیل فضای مجازی می‌باشد و ما باید از این فرصت استفاده مطلوب نماییم.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پارسیان درباره بایدهای خبرنگاری گفت: خبرنگار باید شجاع و جسور باشد، نباید به تعریف و تمجید مدیران بپردازد و البته باید هرجا که عمل‌کرد شایسته می‌بیند، تقدیر نمایید.
ایشان با بیان اینکه یک تیتر می‌تواند فضای عمومی جامعه‌ای را تغییر دهد گفت: در همه جوامع همواره حرف اول و آخر درتاثیر گذاری اجتماعی را رسانه‌ها می‌زنند.
وی در بخشی از سخنانش به مجموعه تحت مدیریتش پرداخت و تصریح کرد: منطقه ویژه اقتصادی پارسیان در یک جهش زیرساختی و پروژه‌ای قرار دارد.
ایشان با برشمردن پروژه‌های منطقه و تقدیر از تعامل خوب استاندار هرمزگان و نماینده غرب استان در مجلس شورای اسلامی گفت: بندری با استانداردهای جهانی ساخته‌ایم و انشالله با سرعت و قدرت همه پروژه‌ها را به سامان می‌رسانیم.
دکتر پاکزاد خطاب به مردم شهرستان افزود: به شما اطمینان می‌دهم نسبت به مشکلات و موضوعات منطقه‌ آشنایی و حساسیت خاص دارم و متوجه نقش منطقه در پیش‌برد پروژه‌ها هستم و معتقد به توسعه جوامع محلی در پیش‌رفت پروژه‌ها می‌باشم.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پارسیان نوید داد: گره توسعه منطقه را باز کرده‌ایم و به یاری خدا هفته‌های آینده در این راستا خبرهای خوبی به گوش همه خواهد رسید.
ایشان با اشاره به درخواست خبرنگاران برای رفع مشکل اینترنتشان گفت: برای همه کسانی که امروز تقدیر شدند، اینترنت سالیانه تهیه می‌کنیم.


به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی پارسیان، مهندس رضا پور فرماندار پارسیان هم این روز را به خبرنگاران تبریک گفت و از تعامل خوب منطقه ویژه اقتصادی پارسیان با ادارات شهرستان خبر داد و افزود: فعالیت کنونی منطقه ویژه پروژه‌محور است، ولی در آینده وضعیت فرق خواهد کرد و اتفاقات خوبی برای شهرستان رقم خواهد خورد.
وی تصریح کرد: مسئولین شهرستان پاسخ‌گوی خبرنگاران هستند، از خبرنگاران می‌خواهم قبل از نشر اخبار صحت و سقم موضوع را بررسی کنند تا هم برای خودشان مشکل درست نکنند و هم جامعه را درگیر هیحانات کاذب ننمایند.
رضاپور در پایان از خبرنگاران خواست دچار سیاست‌زدگی نشوند.
*مدیر روابط عمومی و تشریفات منطقه ویژه اقتصادی پارسیان نیز در ادامه ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهید صارمی خطاب به خبرنگاران گفت: شغلی را انتخاب کرده‌اید که در جامعه جریان‌ساز ودر روابط اجتماعی تاثیر گذار است لذا باید در اولین اقدام آگاهی و روشن‌گری را سرلوحه کار خویش قرار دهید.
ایشان افزود: استان هرمزگان از سابقه خاصی در حوزه رسانه وروزنامه نگاری برخوردار بوده است،
هرمزگان بعد از انقلاب جز اولین استان‌هایی بود که در آن روزنامه پا گرفت و علی رغم این‌که زیرساخت‌های چون صنعت چاپ‌ ومراکز اموزش عالی جهت اموزش وتربیت نیروی انسانی و … در آن وجود نداشت، جز استان‌هایی شد که در حوزه مطبوعات هم از لحاظ کمی و هم از لحاظ کیفی صاحب جایگاه بودند.
خورشیدزاده با ذکر خاطره‌ای از شکل‌گیری روزنامه صبح ساحل با گرامیداشت یاد مرحوم کرمی پیشکسوت فقید مطبوعات استان به اهمیت آموزش و کادرسازی پرداخت و تاکید کرد: آموزش و کادرسازی نیاز استان ماست و منطقه ویژه اقتصادی پارسیان برای آموزش و ارتقا دانش حرفه‌ای خبرنگاران شهرستان هر اندازه نیاز باشد، هزینه می‌کند.
خورشیدزاده خاطرنشان کرد: ذات رسانه با پیچیدگی وتوام با مشکلات است، ولی این نباید سبب دل‌سردی شود و انگیزه‌ها را به انحراف بکشاند. ایشان با انتقاد از این‌که آرمان‌گرایی در جامعه کم شده، خواستار بزرگ‌اندیشی و آرمان‌خواهی اهالی رسانه شد و گفت: در شرایطی که فشار اقتصادی ناشی از تحریمهای ظالمانه، معیشت مردم را با مشکل مواجه کرده است خبرنگاران باید با هوشیاری وروشنگری به مردم اگاهی بخشی توام با امید ارایه کنند
این استاد رسانه و ارتباطات تاکید کرد: خبرنگاران باید به روز باشند و سعی نمایند از آموزش‌های جدید بهره‌گیرند والا بدون آموزش و مهارت اندوزی کسی که اکنون حرفی برای گفتن دارد، ممکن است چند صباحی دیگر به تکرار رو آورد و کارش ملال‌آور گردد.
شایان ذکر است در این مراسم برنامه تریبون آزاد برای خبرنگاران برگزار شد و خبرنگاران پارسیانی مستقیم و بی‌واسطه انتقادات و پیشنهادات خود را بیان کردند.

محمد بساطی؛ روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی پارسیان