به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی پارسیان،علی رضا محمدی کرجی ران،مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان با سفر به شهرستان پارسیان و بازدید از بندر منطقه ویژه از نزدیک در جریان فعالیت ها ، سرمایه گذاریها، توانمندیها و پروژه های انجام شده و در دست اجرا وهمچنین طرح توسعه این بندر، تأسیسات و گمرک منطقه ویژه اقتصادی اولین و بزرگترین بندر تخصصی صنعتی، معدنی و تجاری در ایران قرار گرفت.
در این بازدید دکتر پاکزاد،مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پارسیان ضمن عرض خیر مقدم به “علی رضا محمدی کرجی ران” مدیر کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان و هیئت همراه، به فعالیتهای صورت گرفته در این بندر و استعدادها و ظرفیتهای موجود در این منطقه اشاره کرد و گفت: رونق منطقه ویژه اقتصادی پارسیان و افتتاح پست های اسکله آن، برای مردم کشور و جوامع محلی مثمر ثمر خواهد بود و همگان از این مزایا بهره خواهند برد.
پاکزادخاطرنشان کرد: بندر پارسیان بناست به عنوان دروازه اصلی واردات مواد خام و صادرات محصولات تولیدی مناطق ویژه اقتصادی پارسیان و لامرد عمل کند و اولین و بزرگترین بندر تخصصی صنعتی، معدنی و تجاری در ایران باشد که نیازهای تخلیه و بارگیری چهار صنعت عمده انرژی‏ بر شامل پتروشیمی، فولاد، آلومینیوم و سیمان واقع در پارسیان را پاسخ گوید.
وی با اشاره به اینکه سیاست های توسعه صنایع درجهت بی اثر کردن تحریم های ظالمانه اظهار داشت: امیدواریم در راستای شعار سال، جهش تولید گام های اساسی برداشته شود.
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان گفت: با توجه به نقش بندر منطقه ویژه در استان هرمزگان و کشور و با توجه به اینکه این بندر دارای بزرگترین اسکله صنعتی، معدنی و تجاری کشور می باشد بهره گیری از تمام توان و پتانسیل های آن می تواند رونق بیشتر اقتصادی منطقه را رقم بزند و در این زمینه از تلاشهای سازمان ایمیدرو تشکر کرد.
این مقام مسئول تصریح کرد: اقداماتی که در حوزه اقتصادی این شهرستان به ویژه در زمینه فعالیت های بندری انجام شده است، دارای تاثیرات فرا استانی است و این بنادر نقشی ملی در توسعه اقتصادی کشور ایفا می کند.