به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی پارسیان در این نشست ابتدا حجت السلام والمسلمین سیّد محمد فرجی ضمن تبریک عیدقربان و عیدغدیر به در پیش بودن ماه محرم و ضرورت هر چه باشکوه برگزار شدن آن در منطقه ویژه اقتصادی پارسیان اشاره نمود.

 در ادامه این  نشست، نورالدین الیاسی، مدیر کار و خدمات اشتغال منطقه ویژه  اقتصادی پارسیان،با بیان اینکه منطقه ویژه به واسطه صنعتی بودن، مکانی مهاجر پذیر است، درباره علل مهاجرت به این خطه گفت: بیشترین علل این مهاجرت قطعا اشتتغال خواهد بود و با افزایش مهاجرین،کار بروی مسائل فرهنگی با جدیت بیشتری باید دنبال گردد.

وی  با تاکید بر لزوم تامین زیر ساخت های مناسب بیان داشت:همه واحد‌های اجرایی، فرهنگی و ذی‌صلاح می بایست شرایط را برای کاهش آسیب های اجتماعی در بین جامعه کار و تلاش فراهم آوردند.

در سالی که به نام جهش تولید بین مردم و دولت نامگذاری شده است، همه دستگاه های اجرایی، خدماتی، فرهنگی می بایست برای رفع مشکلات ناشی از تولید بکوشند.

عدم تسلط به مهارت‌های اجتماعی و تکنیک‌های زندگی و چگونگی برخورد با پدیده شوم اعتیاد هر کدام به‌گونه‌ای در جامعه کارگری و بروی کارگران اثرگذار بوده است که قطعا می توان در آینده و با برنامه ریزی در راستای رفع آن کوشید.

حجت السلام والمسلمین سیّد محمد فرجی  در ادامه  با اشاره به پیشنهادات خوب مدیر کار و خدمات اشتغال این منطقه  بیان داشت:آموزش از طریق برپایی کلاس و با بهره‌گیری از مربیان آموزش‌دیده و آشنا به علم روز، می‌تواند به کاهش آسیب‌های اجتماعی،فرهنگی و مذهبی کمک کند

وی در پایان اظهار داشت: انقلاب اسلامی واقعاً از نظر اجتماعی، فرهنگی و دینی ما را زنده کرده است و ما وظیفه داریم به شکرانه این نعمت در هر جایی که خدمت میکنیم تمام تلاش خود را برای توسعه موضاعات فرهنگی،مذهبی و اجتماعی بکار بریم و در منطقه ویژه اقتصادی پارسیان  نیز به فضل خداوند  بزرگ ،شاهد توسعه همه جانبه موضاعات در حیطه فرهنگی،مذهبی و اجتماعی باشیم و مراسمات ملّی و مذهبی با شکوه هر چه بیشتر در این منطقه برگزار گردد.