به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی پارسیان،دکتر فریدون همتی استاندار هرمزگان در تهران به همراه دکتر خداداد غریب پور رئیس سازمان ایمیدرو، دکتر مسعود پاکزاد مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پارسیان و دکتر علامه مشاور مناطق ویژه ایمیدرو با دکتر عیسی کلانتری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور، دیدار و گفتگو کرد.

استاندار هرمزگان در این دیدار بر رعایت تمامی الزامات زیست محیطی در منطقه ویژه اقتصادی پارسیان تاکید کرد و بیان داشت: دریا و مناطق زیست محیطی موجود در منطقه ویژه پارسیان متعلق به نسل آینده است و باید برای حفظ آن تلاش کرد.

وی ادامه داد: از ۱۲ کیلومتر ساحل منطقه ویژه اقتصادی پارسیان، هشت کیلومتر آن منطقه حفاظت شده محیط زیست است که باید تمامی فعالیت‌های اقتصادی و عمرانی در آن با رعایت الزامات زیست محیطی انجام شود.

همتی خواستار تسریع در صدور مجوزهای زیست محیطی پروژه‌های مختلف در منطقه ویژه اقتصادی پارسیان شد و اظهار داشت: با صدور مجوزها، پروژه های توسعه‌ای منطقه ویژه اقتصادی پارسیان، همچون آب شیرین کن، نیروگاه و پتروشیمی با سرعت بیشتری اجرایی می‌شوند.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور نیز در این دیدار تاکید کرد که نظارت و بررسی لازم انجام می‌شود تا نسبت به تسریع در صدور مجوزات زیست محیطی برای پروژه‌های منطقه ویژه پارسیان، اقدام شود.

دکتر کلانتری خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه منطقه ویژه پارسیان حریم دریا را رعایت کرده و مجوز کلی را از سازمان محیط زیست در این خصوص دارد، از سایر سرمایه‌گذاران بخش پتروشیمی و فولاد نیز دعوت می‌کنیم که جهت سرمایه‌گذاری در این منطقه حضور پیدا کنند.

شایان ذکر است منطقه ویژه اقتصادی پارسیان در محدوده ای افزون بر ۱۰ هزار هکتار در شهرستان پارسیان هرمزگان واقع شده است
کمک به صادرات غیرنفتی محصولات صنعتی تولیدشده، تامین نیازهای داخلی در زمینه صنایع اصلی مادر، استفاده از منابع گازی موجود در پارس جنوبی و شمالی، اشتغال زایی و رفع محرومیت از منطقه وکاهش هزینه های تولید به منظور تسهیل ورود کشور به بازارهای رقابتی جهانی از اهداف مرتبط بر ایجاد این منطقه ویژه اقتصادی می باشد.