به گزارش پایگاه خبری منطقه ویژه اقتصادی پارسیان،‌متن جوابیه صادره از سوی روابط عمومی این منطقه به شرح زیر می باشد؛

مدیرمسؤول محترم کانال خبری دولت بهار

با سلام

احتراما در پی انتشار مطالب و تصاویری در خصوص منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان جوابیه ذیل طبق قانون مطبوعات منتشر و به اطلاع عموم رسانده شود.
پاسخ به انتشار سند شماره۱ و ۲ و ۳ تاریخ ۴ تیر ماه ۹۹
ارسال محموله صادراتی سیمان از منطقه ویژه اقتصادی پارسیان که پس از گذشت ۴۱ سال از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی صورت گرفته، برای نخستین بار بوده و سند افتخاری ست که از بندر پارسیان صورت پذیرفت.
اسکله ای که با مشارکت قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء و در شرایط “تحریم های ظالمانه” آغاز و در شرایط تحریم بزودی به بهره برداری می رسد و تا امروز بیش از ۹۰ میلیون یورو در این پروژه مهم و استراتژیک هزینه شده است که از اقدامات ارزشمند سازمان ایمیدرو محسوب می گردد.
پروژه عظیم بندر پارسیان در راستای منویات مقام معظم رهبری و با سرعت در حال انجام بوده که اسکله ۵ آن در آستانه بهره برداری و افتتاح قرار دارد.
این محموله صادراتی سیمان کلینکر به موجب پروانه صادراتی صادره گمرک شهرستان بندرلنگه بارگیری و با توجه به توقف شناور در اسکله و به منظور جلوگیری از تعلق هزینه سنگین “دموراژ” حسب مجوز شماره ۹۸ص/۷۰/۴۱۶۳ مورخ ۲۸ دی ماه ۹۸ مدیر محترم بنادر و دریانوردی بندرلنگه و هماهنگی با ناظر محترم گمرکات استان و با نظارت پرسنل اعزامی گمرک شیوء و رعایت ترتیبات مقرر اسکله را به مقصد پروانه صادراتی ترک نمود. شایان ذکر است این موضوع با هماهنگی نهادهای نظارتی و شخص رییس شورای تامین و فرماندار محترم پارسیان صورت گرفته که با یک تحقیق و استعلام معمولی قابل پیگیری ست. ( پیوست سند شماره ۱)
ضمنا منطقه ویژه اقتصادی پارسیان دارای مرز مجاز رسمی بوده و نمایندگان سازمان بنادر و گمرک ایران در منطقه مستقر بوده و هر اقدامی با هماهنگی نهادهای مسوول صورت می پذیرد ذکر این نکته ضروریست که دریافت مجوز موردی جهت صادرات و با هماهنگی امکان پذیر بوده و در شرایط تحریم، صادرات نقش شش را برای اقتصاد کشور و حمایت از تولید ملی ایفا می کند.

پاسخ به انتشار سند به اصطلاح شماره ۴
برخلاف ادعایی که فرد نگارنده خود را مشاور حقوقی شرکت معرفی نموده به اطلاع میرساند وی در اواخر سال ۹۸ از حوزه حقوقی کنار گذاشته شده ( انتشار سند اذعان فرد به اتمام و پذیرش پایان همکاری در ۴ دی ماه ۹۸) در زمان نگارش نامه هیچ پست و سمت و رابطه استخدامی در شرکت نداشته است که ذات نگارش متن غیرقانونی و با هدف تخریب و عقده گشایی شخصی می باشد. ضمنا در زمان ارسال محموله صادراتی که درآمد آن طبق تعرفه های قانونی برای منطقه قریب به ۴۵ میلیون تومان بوده شرکت سیمان مبلغ یک و نیم میلیارد تومان و در حال حاضر ۵۰۰ میلیون تومان از پیمانکار ساخت پروژه بندر پارسیان بابت ساخت کیوال های بتنی اسکله طلبکار بوده است. شایان ذکر است علاوه بر مطالبات فوق شرکت سیمان لامرد اکنون مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان سپرده نقدی نزد منطقه ویژه اقتصادی پارسیان دارد.


پاسخ به انتشار سند شماره ۵ و ۶
در پی مکاتبه سازمان محترم بازرسی استان هرمزگان در راستای ایفای نقش نظارتی خود، سازمان ایمیدرو طی مکاتبه ای مکتوب و ضمن تاکید بر رعایت قانونمداری با ارسال مدارک و مستندات و سوابق هیات مدیره ای و مدیرکلی و با تاکید بر اصل شایستگی به سازمان محترم بازرسی استان هرمزگان اقدام که مدارک و ادله های قانونی مطرح شده مورد پذیرش واقع گردید.
در پایان ضمن دعوت به رعایت واجابت آداب استغفار که برجسته ترین بخش از صحیفه کامل سجادیه می باشد انتظار می رود قبل از انتشار هر اتهامی براساس اصول دینی وقواعد اخلاقی وقانونی رفتار حرفه ای خود را در تحقیق وتفحص ماجرا انجام دهید وحتی اگر قصد انتشار مطالب سفارشی با رنگ وطعم سیاسی را نیز دارید حداقل سخن ونظر هردو طرف را منتشر سازید تا مخاطب امکان قضاوت دقیق وتشخیص سره از ناسره را داشته باشد.

روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان