به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی پارسیان، در این بازدید ظرفیت ها و پتانسیل های طبیعی و دسترسی های منطقه مورد توجه نمایندگان شرکت فراسازه قرار گرفت وهیات مذکور مراتب عزم خود را برای سرعت بخشی روند تمهید مقدمات سرمایه گذاری در این منطقه ابراز داشتند.

همچنین این گروه،‌ در نشستی با حسین کاظمی،مدیر ادارای،مالی و پشتیبانی منطقه ویژه اقتصادی پارسیان ضمن مطلع شدن از طرح ها و پروژه های دارای مزیت نسبی برای استقرار در این منطقه خاطر نشان کردند که سرمایه گذاری در پارسیان پربازده،اقتصادی و کم ریسک است. آنها اظهار داشتند:تمایل ما برای سرمایه‌گذاری در قسمت اسکله های ۷و۸
که اسکله های cargo ( تخلیه و بارگیری کانتینری) است بیشتر می باشد و سرمایه‌گذاری در بندر پارسیان به واسطه قابلیت ها و ظرفیت ها ،آینده درخشانی خواهد داشت.
کاظمی،مدیر ادارای،مالی و پشتیبانی منطقه ویژه اقتصادی پارسیان،ضمن تشریح قابلیت و زیر ساخت های این منطقه گفت: نظر به اینکه طبق قانون، سرمایه گذاران در مناطق ویژه صنعتی می توانند از مزایا و معافیت های زیادی برخوردار شوند امید است پروسه مذاکرات با شرکت فراسازه از سرعت بیشتری برخوردار شده و منجر به انعقاد قرارداد گردد.

گفتنی است: نخستین و بزرگترین بندر تخصصی صنایع معدنی و پتروشیمی کشور با ایجاد ۱۹ پست اسکله با ظرفیت تخلیه و بارگیری ۴۰ میلیون تن در منطقه ویژه پارسیان در حال ساخت است که بزودی اسکله شماره پنج آن به بهره برداری خواهد رسید و می‌توان به عنوان یکی از دستاوردهای مهم جمهوری اسلامی ایران در زمان تحریم ها از آن نام برد.