به گزارش پرتال خبری منطقه ویژه اقتصادی پارسیان به نقل از ایمیدرو، عباس نعیمی در جلسه بررسی طرح های مناطق ویژه اقتصادی پارسیان، لامرد و کاشان، افزود: اسکله ۵ پارسیان با ظرفیت تخلیه و بارگیری ۳.۸ میلیون تن با پیشرفت فیزیکی حدود ۹۷ درصد، بهمن ماه امسال آماده افتتاح است.

وی با اشاره به برنامه های منطقه پارسیان در بخش زیرساخت، گفت: احداث تقاطع هم سطح، تکمیل روسازی و بناهای فنی جاده بندر، اجرا فنس و جاده پیرامونی ضلع غربی جاده جنوبی و بخشی از سایت شمالی و عملیات اجرای فضای سبز در دستور کار منطقه قرار گرفته است.

قائم مقام ایمیدرو با اشاره به جاری شدن سیلاب اخیر در منطقه پارسیان طی آذر امسال گفت: ارایه گزارش توسط مشاور پروژه در این خصوص الزامی است چراکه با توجه به چشم انداز و تمایل سرمایه گذاران برای حضور در این منطقه، تضمین انجام اقدامات اصولی در مواجه با چنین رخدادهایی از اهمیت بالایی برخوردار است.

نعیمی با اشاره به اینکه صدور مجور بهره برداری از ۳۶ طرح توسعه ای منطقه پارسیان در دستور کار ایمیدرو قرار خواهد گرفت، عنوان کرد: با توجه به ظرفیت های مثال زدنی پارسیان و برنامه ایجاد این قطب جدید استقرار صنایع پتروشیمی، تسریع روند اجرای طرح های توسعه در این منطقه مورد توجه است.

پروژه آب شیرین کن لامرد در مرحله نصب تجهیزات

عضو هیات عامل ایمیدرو در بخش دیگری سخنانش از نصب تجهیزات آب شیرین کن در منطقه ویژه اقتصادی لامرد خبر داد و گفت: با هدف تامین آب صنایع در مناطق ویژه اقتصادی لامرد و پارسیان، عملیات اجرایی بدون وقفه در حال انجام است.

وی همچنین توسعه زیرساخت های منطقه اقتصادی کاشان را با توجه به تسریع در استقرار صنایع کانی های غیر فلزی را مهم خواند و اظهار کرد: عملیات فنس کشی و احداث جاده دسترسی فاز نخست این منطقه پیشرفت ۷۰ درصد داشته است و به منظور توسعه طرح ها، مذاکره با سرمایه گذاران ادامه دارد.