به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی پارسیان، استاندار هرمزگان در این جلسه با قدردانی از همه عوامل کمک رسان به سیل زدگان پارسیان به ویژه منطقه ویژه اقتصادی پارسیان، خواستار افزایش این کمک ها و تامین نیازهای اهالی سیل زده شهرستان پارسیان شد .

همتی در ابتدای این جلسه گفت:هر چند این بحران طبیعی و غیر قابل پیش بینی و غیر منتظره بود و باعث تخریب زیر ساختها و ابنیه در برخی نقاط شهرستان شد اما در پارسیان به دلیل پای کار بودن مدیران و هماهنگی و انسجام میان دستگاهها و حضور مردم و بخش خصوصی درصد خسارات و مشکلات به حداقل رسید.

وی با اشاره به این که در طول مدت سیلاب اخیر ، ستاد بحران استان هرمزگان و شهرستان پارسیان به صورت شبانه روزی در حوزه مدیریت رها سازی آب ، ترمیم و استحکام بخشی سیل بندها و تامین نیازهای ضروری سیل زدگان فعال بوده و همه دستگاه ها با همدلی برای رضای خدا در کنار یکدیگر تلاش کردند اظهار  داشت:منطقه ویژه اقتصادی پارسیان به عنوان یکی از ظرفیت های بزرگ این شهرستان مشارکت و حضور خوبی در این زمینه داشته و با دستگاه‌های اجرایی متولی امردر حوزه های مختلف هماهنگی های لازم را انجام  داده و لحظه ای برای خدمت به مردم فروگذاری نکرده است و انتظار می رود این کمک ها و حمایت ها ادامه داشته باشد.

دکتر همتی اظهار داشت:امیدواریم که این ظرفیت خوب که در منطقه ایجاد شده کماکان بتواند در شرایط اضطراری به نحو مقتضی به عنوان یک نیروی پشتیبانی عمل نماید.اکنون نیز مدیریت و نظارت دقیق در اختصاص منابع به خسارت دیدگان و جبران خسارات ناشی از سیل می تواند بخش اعظمی از آلام و مشکلات مردم را برطرف کند.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته تاکید کرد : احساس مسئولیتی که در ستاد مدیریت بحران شهرستان پارسیان به ریاست فرماندار جوان پارسیان،همدلی و همکاری مردم ،همیاری بخش خصوصی و مدیران دستگاههای دولتی در سیل اخیر به ویژه درایت شخص دکتر پاکزاد احساس شد ، قابل تقدیر است و این احساس مسئولیت ها باعث دلگرمی مردم گردید و انشالله گسترش پیدا کند .

در ادامه شهروز شجاعی،عضو هیات مدیره منطقه ویژه اقتصادی پارسیان ومعاون مهندسی، برنامه ریزی وتوانمند سازی این منطقه به تشریح اقدامات صورت گزفته از ابتدای جاری شدن سیل در پارسیان  تاکنون پرداخت و ضمن اشاره به حضور فعال نیروهای جهادی منطقه ویژه و همچنین اعزام ماشین های سنگین این منطقه در مدیریت سیل اخیر افزود:منطقه ویژه همواره به مسئولیت های اجتماعی خود در جامعه اهتمام و توجه خاص دارد و در این راه از هیچ کوششی دریغ نخواهد. ورزید.

استاندار هرمزگان در پایان بیان داشت : که این کار خاتمه پیدا نکرده و کماکان بحث امداد رسانی و کمک را در دستور کار خود قرار داده ایم ،اما ممکن است شکل آن تغییر کند در حال حاضر دغدغه ی اصلی، رفع نیازمندی مردم در این زمینه است و دولت قویا این کار را دنبال می کند. باید توجه داشته باشیم اقدامات صورت گرفته برای رضایت شخص یا اشخاصی خاص نبوده ، بلکه تنها در راه رضای خدا این وظایف صورت گرفته است و هر چه در توان بود انجام شده و خواهد شد .