به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی پارسیان،در این بازدید یک ساعته آخرین پیشرفت های ساخت  بندر پارسیان توسط پیمانکار تشریح شد.

در ادامه این بازدید که با همراهی دکتر شجاعی عضو هیات مدیره منطقه ویژه اقتصادی پارسیان  صورت گرفت دکتر پاکزاد با حضور در یکی از لایروب های فعال در این بندر از نزدیک در جریان مراحل لایروبی بند جهت پهلوگیری کشتی های باریاز قرار گرفتند.

گفتنی است لایروب پردیس ۷ بزرگترین لایروب فعال کشور هم اکنون آخرین مراحل لایروبی اسکله شماره ۵ بند پارسیان را انجام می دهد  تا این اسکله به زودی آماده افتتاح با حضور مقامات عالی کشور شود.

شایان ذکر است: عملیات اجرایی فاز راه‌اندازی بندرپارسیان شامل ۱۵۰۰متر موج شکن اصلی، ۴ پست اسکله با امکان تخلیه و بارگیری حدود ۹میلیون تن انواع کالا در سال شروع شده که بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده تا سال ۱۳۹۹ این فاز بندر به بهره برداری خواهد رسید. درواقع در این فاز ۴ پست اسکله شامل ۱ پست اسکله فله مایع، ۱پست اسکله فله خشک و ۲ پست اسکله عمومی و کانتینری ساخته خواهد شد.پیش بینی می گردد ۱ پست اسکله فله خشک طی یک الی دو ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید.